Problémový Ronaldo, Kaká patřící Ježíši. Jsou jen dva typy Brazilců, vzpomíná hvězda

Sport Sport
25. 5. 2020 20:54
Nejen krásnými akcemi dokáží brazilští fotbalisté budit vášně na evropském kontinentě. V šatně jsou nepřehlédnutelní také díky specifické nátuře.
Kaká z AC Milán slaví gól proti Sassuolu
Kaká z AC Milán slaví gól proti Sassuolu | Foto: Reuters

"Nejtalentovanějším hráčem, kterého jsem kdy trénoval, byl Ronaldo," řekl nedávno stanici Sky Sport Italia bývalý kouč Realu Madrid Fabio Capello. "Na druhou stranu mi zároveň dělal největší potíže v kabině."

"Pořádal večírky a všemožné akce," dodal italský trenér na adresu bývalého brazilského forvarda a mistra světa z let 1994 a 2002.

Živé vzpomínky na Brazilce má rovněž někdejší hvězda italské reprezentace Luca Toni, který před časem prohlásil: "Hrál jsem s mnoha Brazilci a můžu je rozdělit na dva typy. Buď jsou dobří, nebo šílení. Nic mezi. Kluk z první skupiny se pořád modlí a ten šílený pořád popíjí. Ale já jsem si rozuměl se všemi."

O tom, co se může stát v šatně plné Brazilců, se před lety přesvědčil jeden z nich - Alexandre Pato.

Do AC Milán přestupoval v 17 letech jako budoucí fotbalová superhvězda. Ostatně nedlouho poté začal jezdit na srazy seniorské reprezentace.

"Když jsem do Milána dorazil, ocitl jsem se mezi mnoha fantastickými fotbalisty," zavzpomínal před lety Pato.

"V šatně jsem seděl vedle Ronalda a Paola Maldiniho. Naproti mně měl své místo Kaká. Jedna z prvních věcí, na kterou si vzpomínám, je chvíle, kdy mi Ronaldo ukazoval časopis Playboy," líčil útočník. "Pak se mě zeptal, jestli chci patřit do jeho party, nebo se mi víc zamlouvá Kaká - a pokřižoval se."

Právě Kaká se nikdy netajil svou vírou. Po vítězství ve finále Ligy mistrů 2007 sundal dres milánského AC a hrdě nosil tričko s nápisem "I belong to Jesus" (patřím Ježíšovi).

Ke které skupině se Pato přidal, neprozradil. Vzhledem k pozdějším divokým večírkům s dalším slavným brazilským parťákem Ronaldinhem však nejspíš dal na Ronaldova slova.

Ve 30 letech Pato stále hraje, ale už ne v Evropě. Střílí góly za brazilské Sao Paulo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna žádá vládu o další kroky proti "vyvádění" povolenek z Liberty Ostrava

Sněmovna v souvislosti s prodejem emisních povolenek z hutní firmy Liberty Ostrava žádá vládu mimo jiné o to, aby podnikla kroky proti vyvádění povolenek pro potřeby jiných společností ve skupině GFG, do níž ostravská firma spadá.

Sněmovna také žádá vládu, aby prostřednictvím úřadů prověřila transakce spojené s prodejem povolenek a s poskytnutým úvěrem, za který se v rámci protipandemické pomoci zaručila Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP). Vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) poslancům řekl, že úřady již dodržování podmínek poskytnutí úvěru i záruky za něj prověřují.

Žádosti vládě Sněmovna schválila ve svém usnesení, které na návrh Leo Luzara (KSČM) přijala v rámci projednávání informace ministra Havlíčka o situaci v ocelářském průmyslu. Debatu vyvolal nedávný prodej emisních povolenek z Liberty Ostrava jejímu sesterskému podniku v Rumunsku. Huť si v minulých letech povolenky šetřila, chce je využít k financování nezbytné modernizace. Prodej povolenek vyvolal protesty odborářů, kteří se obávali vyvádění peněz z firmy.

Sněmovna také žádá vládu, aby prostřednictvím ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka (ČSSD) kontaktovala představitele britské vlády se žádostí o intervenci u vlastníka Liberty Ostrava ve věci dodržení slibů a závazků. Má jít o sliby a závazky dané české vládě při převzetí firmy od předchozího vlastníka. Liberty Ostrava patří od roku 2019 do Liberty Steel Group z koncernu GFG Alliance britského podnikatele Sanjeeva Gupty.

před 1 hodinou

Rakousko vyjádřilo Česku podporu v kauze Vrbětice, další kroky má nejprve projednat EU

Rakousko, stejně jako všechny členské státy Evropské unie, stojí solidárně za Českou republikou v souvislosti s kauzou Vrbětice. Na čtvrteční tiskové konferenci po jednání s českým ministrem zahraničí Jakubem Kulhánkem (ČSSD) v Praze to řekl šéf rakouské diplomacie Alexander Schallenberg. Další možné kroky budou podle něj nejprve probrány na zasedání Evropské rady v Bruselu.

"Nabídli jsme zcela konkrétní podporu třeba prostřednictvím rakouského velvyslanectví v Moskvě, aby bylo možné nadále udržet provoz a fungování úřadů," řekl Schallenberg. Kulhánek také poděkoval za to, že rakouští diplomaté pomáhali při vyjednávání společného stanoviska EU na podporu ČR.

Na dotaz, zda by mohlo Rakousko přistoupit i k dalším krokům typu vyhoštění pracovníků ambasády, Schallenberg odpověděl, že je důležité, aby EU hovořila jedním hlasem. "Jsme vnímáni, pokud jsme jednotní a hovoříme společně. Veškeré další kroky a opatření se budou probírat nejprve v Bruselu na zasedání Evropské rady. Pokud se takové činy staly a Česká republika jasně vysvětlí jejich pozadí, zaslouží si naši plnou solidaritu," poznamenal ministr.

Některé země, například Slovensko či pobaltské státy, vyjádřily Česku solidaritu vyhoštěním ruských diplomatů. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v neděli v České televizi uvedl, že očekává další kroky i od dalších zemí, zmínil například Británii nebo Německo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy