Brankář Koubek z Rennes zneškodnil penaltu, přesto dostal ve francouzské lize od Marseille tři góly

13. 1. 2018 19:24
Na Tomáše Koubka si z pokutového kopu nepřišel Florian Thauvin, český gólman jeho ránu vyrazil.
Brankář Rennes Tomáš Koubek při zápase s Marseille
Brankář Rennes Tomáš Koubek při zápase s Marseille | Foto: Reuters

Paříž - Brankář Tomáš Koubek z Rennes sice v dnešním utkání francouzské ligy s Marseille zneškodnil penaltu, hostující fotbalisté Olympique však i přesto vyhráli 3:0. Českého reprezentanta poté postupně překonali Valére Germain, Morgan Sanson a Florian Thauvin.

Penalta proti Rennes byla nařízena po faulu ve vápně ve 27. minutě, ale Koubek střelu Thauvina vystihl a skokem k tyči ji vyrazil. Bezbrankový stav ale vydržel jen osm minut, kdy českého gólmana prostřelil Germain, a před přestávkou se tvrdou ranou prosadil Sanson. Třetí gól přidal osm minut před koncem Thauvin, který Koubka nachytal hlavičkou z úhlu.

Francouzská fotbalová liga - 20. kolo:

Rennes - Marseille 0:3 (35. Germain, 45. Sanson, 82. Thauvin), Caen - Lille 0:1 (43. Pepe), Dijon - Mety 1:1 (1. Tavares - 89. Roux), Montpellier - Monako 0:0, Nice - Amiens 1:0 (66. Lees Melou), Troyes - Bordeaux 0:1 (15. Laborde).