Nová česká hvězda. Jankto zařídil gólem a dvěma asistencemi výhru Udinese

Aktualizováno 12. 3. 2017 22:51
Ladislav Krejčí chyběl v boloňské základní sestavě, na hřiště šel až v závěru utkání.
Jakub Jankto v dresu Udinese zářil.
Jakub Jankto v dresu Udinese zářil. | Foto: ČTK

Řím - Český fotbalový reprezentant do 21 let Jakub Jankto zaznamenal v italské lize gól a dvě asistence a dovedl Udinese k výhře 3:1 na hřišti Pescary. Ladislav Krejčí odehrál jedenáct minut pří vítězství Boloni v Sassuolu. Inter porazil Atalantu 7:1, Mauro Icardi a Éver Banega vstřelili hattrick.

Jankto se stal režisérem výhry Udinese. Ve 20. minutě poslal po nakrátko rozehraném rohovém kopu přesný centr levačkou na hlavu útočníka Dúvana Zapaty a Udinese se ujalo vedení.

Po změně stran hosté přidali další dvě branky a opět v nich měl prsty český záložník. V 51. minutě využil rychlé rozehrávky standardní situace a z úhlu prostřelil brankáře Albana Bizzarriho.

"V týdnu jsme hodně nacvičovali standardky a vyplatilo se. Když se vám takhle zúročí příprava, je to vždy velká satisfakce. Mohl jsem dát ještě jeden gól, ale špatně jsem si to zpracoval. Ale když jsme vyhráli, tak to nemrzí," řekl Jankto pro klubovou televizi.

O čtyři minuty později pak Jankto vyřešil rychlý protiútok nezištnou přihrávkou pod sebe na nabíhajícího Cyrila Théréaua, jehož tečovaná střela skončila v síti. Svěřenci trenéra Zdeňka Zemana už pouze zkorigovali, v 84. minutě se prosadil Sulley Muntari.

"Už jsem měl s Pescarou zkušenosti z druhé ligy v dresu Ascoli. Věděl jsem, že jsou silní v útoku, ale mají slabinu v obraně a toho jsme dokonale využili. Zaslouženě jsme získali tři body," dodal český záložník.

Udinese se po výhře 3:1 posunulo na dvanáctou pozici, Pescara zůstává beznadějně poslední.

Fotbalisté Boloně vyhráli 1:0 v Sassuolu a ukončili sérii sedmi zápasů bez vítězství. Český reprezentant Krejčí tentokrát chyběl v boloňské základní sestavě a odehrál závěrečných 11 minut.

Boloňa naposledy vyhrála v lednu a od té doby se trápila, ze sedmi zápasů získala jen dva body a propadla se do dolní poloviny tabulky.

Sassuolo sice bylo doma aktivnější, ale hostům vyšel v 58. minutě brejk. Blerim Džemaili našel před prázdnou brankou Mattia Destra a ten jedinou přímou střelou Boloni na branku v zápase zařídil tři body.

Fantastický první poločas viděli diváci na stadionu San Siro. Domácí Inter Milán nasázel v rozmezí 17. a 34. minuty Atalantě pět gólů - nejprve vsítil Mauro Icardi nejrychlejší klubový hattrick od roku 1947, čímž si upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče soutěže s dvaceti góly a osmi asistencemi. Následně se dvakrát z druhé vlny prosadil Éver Banega, hosté pak do poločasu snížili zásluhou Rema Freulera.

Inter nepolevil ani po změně stran. V 52. minutě zvýšil na 6:1 razantní střelou pod břevno Roberto Gagliardini a v 68. minutě završil hattrick také Banega. Po výhře 7:1 se Inter vyhoupl na čtvrtou příčku před svého soupeře, Atalanta Bergamo vypadla z pozic zajišťující pohárovou Evropu a je šestá.

Na druhém místě se udržel AS Řím, který vyhrál 3:0 v Palermu. O jeden z gólů se postaral Edin Džeko. Pro bývalého hráče Teplic to byl už třicátý zásah v této sezoně ve všech soutěžích, což se zatím povedlo jen třem hráčům - Lionelu Messimu (Barcelona), Robertu Lewandowskému (Bayern Mnichov) a Edinsonu Cavanimu (PSG).

talská fotbalová liga - 28. kolo:

Sassuolo - Boloňa 0:1 (58. Destro), Chievo - Empoli 4:0 (22. Inglese, 40. Pellissier, 75. Birsa, 89. Cesar), Inter Milán - Bergamo 7:1 (17., 23. z pen. a 26. Icardi, 31., 34. a 68. Banega, 52. Gagliardini - 42. Freuler), Neapol - Crotone 3:0 (32. z pen. a 70. Insigne, 66. z pen. Mertens), Pescara - Udine 1:3 (84. Muntari - 20. Zapata, 51. Jankto, 55. Théréau), Fiorentina - Cagliari 1:0 (90.+2 Kalinič), Palermo - AS Řím 0:3 (22. El Shaarawy, 76. Džeko, 90. Peres).