Boloňa s Krejčím doma podlehla Interu gólem z 81. minuty, Zeman začal drtivou výhrou

Aktualizováno 19. 2. 2017 17:40
Fotbalista Boloni Ladislav Krejčí musel skousnout porážku od Interu Milán, který rozhodl v 81. minutě. Trenér Zdeněk Zeman při obnovené premiéře u fotbalistů Pescary slaví pětigólovou výhru.
Eder
Eder | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Boloni s českým reprezentantem Ladislavem Krejčím v italské ligy doma podlehli Interu Milán 0:1. Zápas 25. kola rozhodl až v 81. minutě střídající brazilský útočník Gabriel Barbosa. Český trenér Zdeněk Zeman při obnovené premiéře u fotbalistů Pescary dovedl poslední tým italské ligy k drtivé domácí výhře 5:0 nad FC Janov, což je historicky nejvyšší triumf "Delfínů" v Serii A.

Devětašedesátiletý Zeman, jenž se do Pescary vrátil po pěti letech a nahradil odvolaného Massima Odda, se mohl radovat už v páté minutě po vlastním gólu Lucase Orbána. Do půl hodiny náskok zvýraznili Ahmed Benali s Gianlucou Caprarim, který se trefil ještě v 81. minutě. Těsně před koncem uzavřel skóre Alberto Cerri.

"Přesvědčili jsme fanoušky, že má smysl chodit na stadion. Každý, kdo se podívá na tabulku, ví, jaká je realita. Tahle výhra nás přece nezachránila. Ale to nijak nebrání tomu, abychom se bavili atraktivním fotbalem," řekl po zápase Zeman, který jako tradičně poslal na hřiště svůj tým v ofenzivním rozestavení 4-3-3.

"Dík patří hráčům, líbilo se mi jejich nadšení, i když fyzicky na tom nejsou nejlépe. Od úterý začneme tvrdě pracovat. Nechám kluky trochu proběhnout. Vysoká výhra a to, že jsme zahráli dobře, nám psychicky pomůže," doplnil Zeman.

Boloňa s českým reprezentantem Ladislavem Krejčím podlehla Interu 0:1. Domácí drželi s favoritem dlouho krok, ale Danilo D'Ambrosio v 81. minutě našel před odkrytou brankou střídajícího Gabriela a ten si snadno připsal premiérový gól za milánský tým. Boloňa v Serii A prohrála počtvrté za sebou a v tabulce jí patří patnácté místo. "Nerazzurri" jsou po devátém vítězství z posledních deseti kol čtvrtí.

Útočník Sampdorie Janov Patrik Schick do domácího duelu s Cagliari naskočil z lavičky v 81. minutě, ale na remíze 1:1 už nic nezměnil. Sampdoria utnula šňůru tří výher a zůstala desátá. Záložník Jakub Jankto zůstal mezi náhradníky Udine při porážce 1:2 se Sassuolem.

AS Řím po domácím vítězství 4:1 nad FC Turín udržel druhé místo v tabulce a sedmibodovou ztrátu na vedoucí Juventus Turín. Na Olympijském stadionu se během 10. a 17. minuty prosadili Edin Džeko a Mohamed Salah, po hodině hry přidal třetí zásah Leandro Paredes. Maxi López v 84. minutě snížil, ale poslední slovo měl v nastaveném čase domácí Radja Nainggolan. AS zaznamenal sedmou ligovou výhru za posledních osm utkání.

Třetí Neapol ve Veroně zdolala Chievo 3:1 a dál je dva body za Římem a devět bodů za turínským obhájcem titulu. Za Neapol skórovali v první půli Lorenzo Insigne s Markem Hamšíkem a po změně stran střídající Piotr Zieliński, čestný úspěch Chieva zaznamenal Riccardo Meggiorini. Svěřenci Maurizia Sarriho prodloužili sérii bez porážky v Serii A na 14 zápasů.

Italská fotbalová liga - 25. kolo:

Boloňa - Inter Milán 0:1 (81. Gabriel), Chievo - Neapol 1:3 (73. Meggiorini - 31. Insigne, 38. Hamšík, 58. Zieliński), Pescara - FC Janov 5:0 (19. a 81. Caprari, 5. vlastní Orbán, 31. Benali, 87. Cerri), Sampdoria Janov - Cagliari 1:1 (22. Quagliarella - 6. Isla), Udine - Sassuolo 1:2 (7. Fofana - 70. a 79. Defrel), AS Řím - FC Turín 4:1 (10. Džeko, 17. Salah, 65. Paredes, 90.+1 Nainggolan - 84. M. López), AC Milán - Fiorentina 2:1 (17. Kucka, 31. Deulofeu - 21. Kalinič).