Běž, Vláďo, běž II. Český záložník Darida po týdnu opět vylepšil bundesligový rekord

Sport ČTK Sport, ČTK
6. 6. 2020 22:22
Český fotbalový reprezentant Vladimír Darida po týdnu vylepšil vlastní bundesligový rekord v uběhnuté vzdálenosti za jedno utkání.
Záložník Herthy Berlín Vladimír Darida s trenérem Brunem Labbadiou po prohraném utkání s Dortmundem
Záložník Herthy Berlín Vladimír Darida s trenérem Brunem Labbadiou po prohraném utkání s Dortmundem | Foto: Reuters

Záložník Herthy Berlín podle statistické společnosti Opta v dnešním prohraném duelu proti Dortmundu (0:1) naběhal 14,65 kilometru.

Devětadvacetiletý Darida tak překonal svůj rekord z minulé soboty, kdy v zápase s Augsburgem zdolal 14,34 kilometru a zlepšil vlastní maximum 14,16 kilometru, které držel od předloňského roku. Naběhané kilometry se v bundeslize měří od sezony 2013/14.

"Je to hezké, ale raději bych měl ve statistikách gól," uvedl Darida, jenž dnes s Herthou vyšel poprvé po restartu soutěže po koronavirové pauze bodově naprázdno.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy