Běž, Vláďo, běž II. Český záložník Darida po týdnu opět vylepšil bundesligový rekord

Sport ČTK Sport, ČTK
6. 6. 2020 22:22
Český fotbalový reprezentant Vladimír Darida po týdnu vylepšil vlastní bundesligový rekord v uběhnuté vzdálenosti za jedno utkání.
Záložník Herthy Berlín Vladimír Darida s trenérem Brunem Labbadiou po prohraném utkání s Dortmundem
Záložník Herthy Berlín Vladimír Darida s trenérem Brunem Labbadiou po prohraném utkání s Dortmundem | Foto: Reuters

Záložník Herthy Berlín podle statistické společnosti Opta v dnešním prohraném duelu proti Dortmundu (0:1) naběhal 14,65 kilometru.

Devětadvacetiletý Darida tak překonal svůj rekord z minulé soboty, kdy v zápase s Augsburgem zdolal 14,34 kilometru a zlepšil vlastní maximum 14,16 kilometru, které držel od předloňského roku. Naběhané kilometry se v bundeslize měří od sezony 2013/14.

"Je to hezké, ale raději bych měl ve statistikách gól," uvedl Darida, jenž dnes s Herthou vyšel poprvé po restartu soutěže po koronavirové pauze bodově naprázdno.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy