Čím víc sexu máte, tím lepší jste hráči, vyvrátil Guardiola "celibát" v Manchesteru

Sport Sport
19. 11. 2016 14:20
Respektovaný trenér Pep Guardiola zavedl v Manchesteru City přísná pravidla, ovšem vyvrátil, že by se nějak týkala intimního života hráčů: "Nikdy jsem sex nezakázal, něco takového bych nikdy neudělal. Čím víc ho máte, tím lepší jste hráči."
Pep Guardiola
Pep Guardiola | Foto: Reuters

Praha – "Je nemožné hrát dobrý fotbal, pokud nemáte sex se svým partnerem," prohlásil trenér Manchesteru City Pep Guardiola. Nepřímo tak reagoval na nedávná slova Samira Nasriho, podle něhož respektovaný kouč zavedl přísná pravidla, která se dotkla také intimního života hráčů.

"Trenér třeba nařídil, že se po půlnoci nesmíme věnovat sexu ani v případě, že máme druhý den volno," řekl Nasri francouzské stanici L'Équipe.

Zkušený záložník je momentálně na hostování ve španělské Seville. Manchester po dlouhé době opustil, neboť měl nadváhu, což Guardiola nestrpí. A to není vše. Přísný kouč podle jiných hlasů částečně odepřel svým svěřencům připojení k internetu, aby docílili lepší komunikace, a důrazně jim připomněl, že pizza, některé džusy a těžká jídla rozhodně nepatří do zdravého stravování.

Se sexem však bývalý lodivod Barcelony a Bayernu Mnichov problém nemá. Naopak. "Nikdy jsem ho nezakázal, něco takového bych nikdy neudělal. Čím víc ho máte, tím lepší jste hráči," podotkl.

Je otázka, nakolik Guardiolova filozofie zabírá. Fotbalisté Manchesteru City jsou v domácí lize třetí. Na vedoucí Liverpool sice ztrácí jen dva body, ovšem zezadu na ně dotírá Arsenal a Tottenham.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy