Čím víc sexu máte, tím lepší jste hráči, vyvrátil Guardiola "celibát" v Manchesteru

Sport Sport
19. 11. 2016 14:20
Respektovaný trenér Pep Guardiola zavedl v Manchesteru City přísná pravidla, ovšem vyvrátil, že by se nějak týkala intimního života hráčů: "Nikdy jsem sex nezakázal, něco takového bych nikdy neudělal. Čím víc ho máte, tím lepší jste hráči."
Pep Guardiola
Pep Guardiola | Foto: Reuters

Praha – "Je nemožné hrát dobrý fotbal, pokud nemáte sex se svým partnerem," prohlásil trenér Manchesteru City Pep Guardiola. Nepřímo tak reagoval na nedávná slova Samira Nasriho, podle něhož respektovaný kouč zavedl přísná pravidla, která se dotkla také intimního života hráčů.

"Trenér třeba nařídil, že se po půlnoci nesmíme věnovat sexu ani v případě, že máme druhý den volno," řekl Nasri francouzské stanici L'Équipe.

Zkušený záložník je momentálně na hostování ve španělské Seville. Manchester po dlouhé době opustil, neboť měl nadváhu, což Guardiola nestrpí. A to není vše. Přísný kouč podle jiných hlasů částečně odepřel svým svěřencům připojení k internetu, aby docílili lepší komunikace, a důrazně jim připomněl, že pizza, některé džusy a těžká jídla rozhodně nepatří do zdravého stravování.

Se sexem však bývalý lodivod Barcelony a Bayernu Mnichov problém nemá. Naopak. "Nikdy jsem ho nezakázal, něco takového bych nikdy neudělal. Čím víc ho máte, tím lepší jste hráči," podotkl.

Je otázka, nakolik Guardiolova filozofie zabírá. Fotbalisté Manchesteru City jsou v domácí lize třetí. Na vedoucí Liverpool sice ztrácí jen dva body, ovšem zezadu na ně dotírá Arsenal a Tottenham.

 

Právě se děje

před 41 minutami

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy