Berlínský soupeř Slavie poprvé v sezoně vyhrál, Mönchengladbach porazil 2:1

29. 8. 2021 17:40
Fotbalisté Unionu Berlín, první soupeři Slavie v Evropské konferenční lize, porazili ve 3. kole německé ligy Mönchengladbach 2:1 a po dvou remízách poprvé v sezoně vyhráli. Poražená Borussia má po třech kolech jen bod a nelichotivé skóre 2:7.
Radost fotbalistů Unionu
Radost fotbalistů Unionu | Foto: Reuters

O udržení stoprocentní bilance Wolfsburgu v duelu s vicemistrem rozhodl v 53. minutě Jérome Roussillon. Francouzský záložník dorazil za Pétera Gulásciho vyražený centr.

Union poslal do vedení přesnou hlavičkou v 22. minutě Niko Giesselmann. Německý záložník využil přesný centr Genkiho Haragučiho a překonal Yanna Sommera. Druhou branku berlínského celku přidal ještě před pauzou Taiwo Awoniyi, který společně s Maxem Krusem vyšachoval celou obranu Borussie a po kličce Sommerovi zakončil do prázdné branky.

Kontaktní gól Gladbachu vstřelil v nastavení Jonas Hofmann, jenž za Andrease Lutheho dorazil ránu slovenského záložníka Laszla Bénese. Více ale hosté nestihli a po třech kolech mají pouze jeden bod, který získali v prvním kole v souboji s Bayernem Mnichov.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:

Union Berlín - Mönchengladbach 2:1 (22. Giesselmann, 41. Awoniyi - 90+1. J. Hofmann)

17:30 Wolfsburg - Lipsko.

1. Leverkusen 3 2 1 0 9:2 7
2. Bayern Mnichov 3 2 1 0 9:3 7
3. Freiburg 3 2 1 0 5:3 7
4. Dortmund 3 2 0 1 9:6 6
5. Kolín nad Rýnem 3 2 0 1 7:5 6
6. Mohuč 3 2 0 1 4:2 6
7. Wolfsburg 2 2 0 0 3:1 6