Inter rozstřílel Cagliari a vede Serii A. Zima přispěl k vítězství Turína

Aktualizováno 12. 12. 2021 22:54
Fotbalisté Interu Milán v 17. kole italské ligy doma deklasovali Cagliari 4:0. Obhájci mistrovského titulu se posunuli na první místo tabulky o bod před městského rivala AC.
Lautaro Martínez dal gól a Inter vyhrál.
Lautaro Martínez dal gól a Inter vyhrál. | Foto: Reuters

První branku Interu vstřelil ve 29. minutě Martínez, který skóroval ve čtvrtém kole po sobě. Argentinský útočník mohl zvýšit na konci prvního poločasu, ale z penalty nepřekonal brankáře Cragna.

Domácí po změně stran nasázeli Cagliari další tři góly. Trefili se Sánchez, Calhanoglu a znovu Martínez, jenž si polepšil na 10 ligových zásahů v sezoně. "Nerazzurri" v Serii A zvítězili popáté za sebou, v posledních čtyřech duelech navíc neinkasovali.

Bergamo vyhrálo ve Veroně 2:1 a poskočilo na třetí pozici. Český reprezentační záložník Antonín Barák utkání sledoval jen z lavičky domácího Hellasu.

Veronský tým sice ve 22. minutě poslal do vedení Simeone, ale ještě před pauzou odpověděl Mirančuk a po hodině hry dokonal obrat Koopmeiners. Atalanta v italské lize protáhla vítěznou sérii na šest zápasů. Hellesu patří 11. příčka.

Český obránce David Zima potřetí v řadě nastoupil v základní sestavě FC Turín a pomohl k výhře 2:1 nad Boloňou. Domácí naplno bodovali po třech kolech a jsou na 13. místě.

Neapol na svém hřišti nečekaně podlehla Empoli 0:1, potřetí za sebou nevyhrála a je čtvrtá. Zápas rozhodl v 70. minutě Cutrone. Nedařilo se ani Laziu Řím, které prohrálo v Sassuolu 1:2 a drží devátou pozici.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

FC Turín - Boloňa 2:1 (24. Sanabria, 69. vlastní Soumaoro - 79. Orsolini z pen.), Hellas Verona - Bergamo 1:2 (22. Simeone - 37. Mirančuk, 62. Koopmeiners), Neapol - Empoli 0:1 (70. Cutrone), Sassuolo - Lazio Řím 2:1 (63. Berardi, 69. Raspadori - 6. Zaccagni), Inter Milán - Cagliari 4:0 (29. a 68. Martínez, 50. Sánchez, 66. Calhanoglu).

1. Inter Milán 17 12 4 1 43:15 40
2. AC Milán 17 12 3 2 36:19 39
3. Bergamo 17 11 4 2 37:20 37
4. Neapol 17 11 3 3 34:13 36
5. Fiorentina 17 10 0 7 31:22 30
6. Juventus Turín 17 8 4 5 23:17 28
7. Empoli 17 8 2 7 27:29 26
8. AS Řím 16 8 1 7 24:19 25