Bergamo jede, vyhrálo také čtvrtý zápas po restartu sezony

Aktualizováno 2. 7. 2020 23:46
Fotbalisté Bergama vyhráli v italské lize i čtvrtý zápas po koronavirové pauze. Neapol porazili 2:0 a v tabulce si upevnili čtvrté místo, znamenající postup do Ligy mistrů.
Radost hráčů Atalanty Bergamo
Radost hráčů Atalanty Bergamo | Foto: Reuters

Neapol naopak o stoprocentní bilanci po restartu sezony přišla a zůstala šestá. AS Řím podruhé za sebou v Serii A prohrál 0:2. Pátý tým tabulky po ztrátě s AC Milán tentokrát v domácím zápase 29. kola podlehl Udine.

Atalanta rozhodla o vítězství ve druhém poločase. Dvě minuty po přestávce otevřel skóre chorvatský záložník Pašalič, který hlavičkou poslal do branky přesný centr Argentince Gómeze. O necelých deset minut později přidal druhý gól německý obránce Gosens a pojistil sedmou výhru Bergama v řadě.

Římský tým ve 12. minutě inkasoval první gól od Lasagny a ve 30. minutě přišel o útočníka Perottiho, který dostal červenou kartu za šlápnutí na nohu Rodriga Becaa. Pojistku hostů přidal v závěru utkání Nestorovski po De Paulově další asistenci. Udine vyhrálo poprvé po devíti kolech a poskočilo na 14. příčku. AS ztrácí už 12 bodů na čtvrté místo.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:

Bergamo - Neapol 2:0 (47. Pašalič, 56. Gosens), AS Řím - Udine 0:2 (12. Lasagna, 78. Nestorovski).

1. Juventus Turín 29 23 3 3 59:25 72
2. Lazio Řím 29 21 5 3 66:28 68
3. Inter Milán 29 19 7 3 62:29 64
4. Bergamo 29 18 6 5 82:39 60
5. AS Řím 29 14 6 9 53:40 48
6. Neapol 29 13 6 10 46:39 45
7. AC Milán 29 12 7 10 36:37 43
8. Hellas Verona 29 11 9 9 37:34 42