Benzema zachránil Realu výhru nad Huescou, Zidane postavil do branky syna

31. 3. 2019 23:07
Fotbalisté Realu Madrid až díky gólu Karima Benzemy v předposlední minutě porazili ve 29. kole španělské ligy 3:2 poslední tým tabulky Huescu.
Ceballos a Bale gratulují Benzemovi k rozhodující brance.
Ceballos a Bale gratulují Benzemovi k rozhodující brance. | Foto: Reuters

"Bílý balet" je po třetí výhře za sebou třetí o dva body za městským rivalem Atléticem a dvanáct bodů za vedoucí Barcelonou.

Real zásluhou trefy francouzského útočníka udržel stoprocentní bilanci pod staronovým koučem Zinedinem Zidanem, jenž se k týmu vrátil před dvěma týdny. Nástupce Santiaga Solariho proti outsiderovi nasadil kombinovanou sestavu - mimo jiné dal v brance poprvé v sezoně příležitost svému synovi Lucovi, který chytal naposledy za áčko v závěrečném kole minulé sezony při otcově loučení s klubem.

Luca Zidane inkasoval už ve 3. minutě po přesné trefě devatenáctiletého Cucha, jenž si po zářijové brance na Camp Nou proti Barceloně připsal gól i na dalším slavném stadionu Bernabéu. Domácí otočili díky Iscovi a Ceballosovi, ale naději na bod dal hostům v 74. minutě hlavičkou o zem Etxeita. Vítězství Realu nakonec zajistil Benzema, jenž zakroutil střelu do levého horního rohu branky.

Fotbalisté Sevilly bez zraněného gólmana Tomáše Vaclíka prohráli 0:1 s Valencií, která je vystřídala na šestém místě tabulky. Jediný gól zápasu vstřelil v nastavení prvního poločasu z penalty kapitán hostů Parejo, který potrestal faul bývalého hráče Valencie Banegy.

Sevillu podruhé v lize vedl trenér Joaquín Caparrós, jenž nahradil před dvěma týdny Pabla Machína, který byl odvolán po vyřazení týmu z Evropské ligy s pražskou Slavií. Místo Vaclíka dostal v brance šanci vůbec poprvé v La Lize jednadvacetiletý Javier Díaz.

Caparrósovi svěřenci měli zejména v druhém poločasu velkou převahu, Valencii v zápase přestříleli 17:4, ale gól nedali. V závěru jim rozhodčí neuznal branku kvůli ofsajdu a marně se v nastavení dožadovali také penalty.

O šesté místo zaručující účast v předkole Evropské ligy přišla Sevilla vinou horšího skóre.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:

Levante - Eibar 2:2 (5. Morales, 26. Rochina - 19. Escalante, 78. Enrich), Vallecano - Betis Sevilla 1:1 (34. De Tomas - 81. Tello), FC Sevilla - Valencie 0:1 (45.+1 Parejo z pen.), Valladolid - San Sebastian 1:1 (9. Keko - 79. Oyarzabal), Real Madrid - Huesca 3:2 (25. Isco, 62. Ceballos, 89. Benzema - 3. Cucho, 74. Etxeita).