Benevento sáhlo ke změně. Nováček fotbalové Serie A propustil trenéra Baroniho

ČTK ČTK
23. 10. 2017 20:36
Nováček italské ligy Benevento sáhlo po devíti zápasech bez vítězství v italské lize ke změně na lavičce. Tým opouští trenér Marco Baroni. O Beneventu mluvil nelichotivě nedávno trenér Sparty Andrea Stramaccioni.
Fotbal, ilustrační foto
Fotbal, ilustrační foto | Foto: Reuters

Benevento - Na lavičce nováčka nejvyšší italské fotbalové soutěže Beneventa skončil trenér Marco Baroni, který loni pomohl týmu k postupu do Serie A.

Osudným se mu stal špatný vstup mezi elitu, Benevento prohrálo všech devět dosavadních zápasů a se skóre 2:22 se krčí na posledním místě tabulky.

Naposledy Benevento prohrálo doma 0:3 s Fiorentinou a na předposlední celek Spal Ferrara ztrácí pět bodů. Pozvednout ho zkusí bývalý kouč Palerma Roberto De Zerbi.

Baroni je druhým propuštěným koučem v aktuální sezoně italské ligy. Minulý týden usedl na lavičku Cagliari bývalý uruguayský reprezentant Diego López místo Massima Rastelliho.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy