Bělorusové odstartovali fotbalovou ligu. Proč bychom neměli začít? divil se šéf svazu

Sport ČTK Sport, ČTK
19. 3. 2020 21:40
Zatímco po celém světě se sportovní život kvůli pandemii koronaviru prakticky zastavil a jednotlivé země pozastavují soutěže, v Bělorusku se rozběhl nový ročník fotbalové ligy.
I Zachar Volkov si dnes zahrál v dresu BATE Borisov v prvním kole nového ročníku běloruské ligy
I Zachar Volkov si dnes zahrál v dresu BATE Borisov v prvním kole nového ročníku běloruské ligy | Foto: Reuters

Na oba dnešní zápasy úvodního kola navíc měli fanoušci volný přístup na stadiony.

Podle šéfa běloruského fotbalového svazu Vladimira Bazanova není 51 případů nákazy koronavirem v zemi důvodem, aby se nemohlo hrát. "Proč bychom ji nemohli zahájit? Je snad v naší zemi vyhlášen výjimečný stav?" uvedl Bazanov na svazovém webu.

"Situace není kritická. Takže jsme se rozhodli zahájit ligu v ten pravý čas. Dnes," dodal.

Žádný důvod neviděl ani k uzavření stadionů a hraní před prázdnými tribunami, k čemuž se v řadě zemí uchýlili, než soutěže přerušili úplně. "Ano, mnoho zápasů v Evropě se hrálo bez diváků. Ale stejně se před stadiony scházelo množství fanoušků, takže uzavřít to by nemělo cenu," řekl Bazanov.

Zatímco Bělorusové v poklidu odstartovali nový ročník ligy, ty rozehrané dnes přerušili i v Turecku a Ukrajině. O minulém víkendu se v obou státech hrály fotbalové zápasy diváků. V Turecku však sílily hlasy z řad hráčů i trenérů po dočasném zastavení fotbalových lig.

Obavy z nákazy koronavirem dokonce přiměly nigerijského záložníka Johna Obiho Mikela, aby předčasně ukončil angažmá v Trabzonsporu. V Turecku se koronavirem nakazilo 192 lidí, z nichž tři nemoci podlehli.

Na Ukrajině se koronavirem nakazilo 18 lidí a dva zemřeli. Nejvyšší ukrajinská fotbalová soutěž se rozběhne nejdříve 4. dubna. Z evropských fotbalových lig se tak hraje už pouze právě v Bělorusku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy