Bayernu pomohlo v prvním zápase sezony video, Monako má rekord

18. 8. 2017 23:18
V pátek začala předehrávkou Bayernu a Leverkusenu německá fotbalová liga. Mnichovu pomohlo k výhře 3:1 video. Monako má ve Francii rekordní patnáctou výhru v řadě
První kolo německé Bundesligy.
První kolo německé Bundesligy. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov zahájili útok na rekordní šestý bundesligový titul za sebou vítězstvím 3:1 nad Leverkusenem. Hned v prvním utkání sezony přišlo ke slovu video, Robert Lewandowski díky němu vstřelil z penalty třetí gól.

Bayernu zařídily pohodový vstup do zápasu letní posily. Už v 9. minutě se hlavou po trestném kopu prosadil 195 cm vysoký reprezentační obránce Niklas Süle, bývalý spoluhráč Pavla Kadeřábka z Hoffenheimu. O devět minut později také hlavou doklepl Vidalovu přihrávku do sítě z malého vápna Francouz Corentin Tolisso, za něhož před sezonou zaplatil Bayern rekordních 41,4 milionu eur Lyonu.

Kvůli prudkému dešti si pak hráči i 75.000 diváků v hledišti Allianz Areny prodloužili zhruba o čtvrt hodiny přestávku, ale Bayern z tempa nevypadl. V 52. minutě polský kanonýr Robert Lewandowski úspěšně reklamoval faul Charlese Aránguize v pokutovém území, který rozhodčí po konzultaci s asistentem u videa skutečně uznal. Hned v úvodním duelu tak poprvé v bundeslize došlo k využití techniky. Sám postižený Lewandowski penaltu proměnil a zvýšil na 3:0.

Čestný úspěch Leverkusenu zaznamenal v 65. minutě Admir Mehmedi, jenž prostřelil Svena Ulreicha v domácí brance. Svěřenci Carla Ancelottiho si však tři body na úvod 55. bundesligové sezony vzít nenechali.

Monako popatnácté v řadě vyhrálo

Fotbalisté Monaka vyhráli i třetí zápas v novém ročníku francouzské ligy. Na hřišti Met zvítězili 1:0 a patnáctou výhrou v řadě vytvořili nový rekord soutěže. Zápas v Metách, které ještě nebodovaly, rozhodl v 78. minutě kanonýr Radamel Falcao.

Kolumbijský útočník se ve třech kolech postaral o pět z osmi gólů knížecího celku, který má skóre 8:3. Tentokrát se prosadil po nadýchaném centru, který k němu nechali domácí obránci propadnout, Falcao obešel i brankáře a poslal míč do odkryté branky.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Bayern Mnichov - Leverkusen 3:1 (9. Süle, 19. Tolisso, 52. Lewandowski z pen. - 65. Mehmedi).