Bayern vyhrál v Brémách, Lipsko otočilo duel s Hoffenheimem

Aktualizováno 28. 1. 2017 20:28
Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli v domácí lize posedmé v řadě a zůstávají v jejím čele.
Arjen Robben a Franck Ribéry
Arjen Robben a Franck Ribéry | Foto: ČTK

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v 18. kole německé ligy na hřišti Brém 2:1 a posedmé výhře v řadě zůstali v čele tabulky s tříbodovým náskokem před Lipskem. Druhý tým soutěže otočil zápas s Hoffenheimem, za který odehrál celé utkání Pavel Kadeřábek, a zvítězilo stejným poměrem. Hoffenheim tak poprvé v sezoně prohrál.

V brance Brém chyběl Jaroslav Drobný, který dostal třízápasový distanc za faul na dortmundského Marca Reuse v minulém kole. V 19. minutě duelu s Bayernem navíc musel kvůli zranění opustit hřiště útočník Pizarro.

Po půlhodině hry favorit otevřel skóre, když se po Ribéryho přihrávce pěkně trefil Robben. V závěru poločasu zvýšil na 2:0 pro hosty z přímého kopu Alaba.

Werder se ale nevzdal. Krátce po změně stran snížil Kruse a ukončil 646 minut trvající čekání Brém na soutěžní gól do sítě Bayernu. Úřadující mistr ale těsný náskok udržel. Brémy z posledních čtyř zápasů získaly jen dva body.

Lipsko začalo proti Hoffenheimu aktivně, přesto to byli hosté, kdo otevřel skóre. Svěřencům trenéra Nagelsmanna se vydařil protiútok, na jehož konci byl Amiri, jenž zakončoval do odkryté branky. Do přestávky ale stihl vyrovnat Werner, který v této sezoně dal už 11 branek.

Komplikace pro hosty přišla v 60. minutě, když obdržel útočník Wagner červenou kartu. Přesilovku zužitkoval čtvrt hodiny před koncem Sabitzer, jehož střelu tečoval za Baumannova záda bránící hráč. Hoffenheim zůstal čtvrtý, předstihnout ho mohou v neděli Dortmund a Hertha Berlín.

Kolín nad Rýnem po sérii čtyř remíz, kdy zvítězil na hřišti posledního Darmstadtu vysoko 6:1. Dva góly dal Osako, jednou trefou přispěl nejlepší střelec týmu Modeste. Darmstadt získal z posledních deseti duelů jediný bod.

Obrat se povedl Mönchengladbachu, který poprvé v sezoně zvítězil na hřišti soupeře. V Leverkusenu sice po poločase prohrával po gólech Taha a Hernándeze, po změně stran ale dvěma brankami vyrovnal Stindl a v 71. minutě rozhodl Raffael. Borussia se cennou výhrou více vzdálila sestupovým příčkám, na barážovou 16. pozici má náskok pěti bodů.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Brémy - Bayern Mnichov 1:2 (53. Kruse - 30. Robben, 45.+1 Alaba), Darmstadt - Kolín nad Rýnem 1:6 (66. Sam z pen. - 36. a 72. Osako, 32. vlastní Sulu, 42. Modeste, 85. Jojič, 89. Rudnevs), Ingolstadt - Hamburk 3:1 (14. Gross, 22. Suttner, 47. Cohen z pen. - 63. Sakai), Lipsko - Hoffenheim 2:1 (38. Werner, 77. Sabitzer - 18. Amiri), Wolfsburg - Augsburg 1:2 (4. Gómez - 25. Altintop, 69. Kohr), Leverkusen - Mönchengladbach 2:3 (31. Tah, 34. Hernández - 52. a 58. Stindl, 71. Raffael).