Bayern vyhrál nad nováčkem, Dortmund remizoval se Schalke

26. 10. 2019 17:43
Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili nad nováčkem německé ligy Unionem Berlín 2:1 a dostali se minimálně do neděle do čela tabulky. V souboji o první místo naopak zaváhal Dortmund, který se Schalke remizoval 0:0, i Lipsko, jež prohrálo ve Freiburgu 1:2. Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v sestavě porazil 3:2 Herthu Berlín, za kterou nastoupil Vladimír Darida. Ten byl šest minut před koncem po druhé ž
Benjamin Pavard a Ivan Perišič slaví branku Bayernu
Benjamin Pavard a Ivan Perišič slaví branku Bayernu | Foto: Reuters

Bayern šel do vedení v 13. minutě, když si na hranici velkého vápna našel míč Benjamin Pavard a prostřelil brankáře. Vedení navýšil mnichovský velkoklub v 53. minutě po ráně Roberta Lewandowského, který se tak trefil v každém z dosavadních devíti bundesligových kol. Celkem má jednatřicetiletý Polák na kontě 13 branek.

Hosté mohli snížit pět minut po Lewandowského trefě, penaltu však zahodil Sebastian Andersson. Další pokutový kop, zahrávaný v 86. minutě, už Union proměnil díky Sebastienu Polterovi, na vyrovnání ale hosté nedosáhli. Bayern je tak na prvním místě, předstihnout ho však v neděli mohou Mönchengladbach i Wolfsburg.

Dortmund, který se mohl taktéž dostat na první místo, remizoval už počtvrté z devítí ligových utkání. Soupeř Slavie v Lize mistrů hrál v Gelsenkirchenu proti Schalke bez branek.

Tabulkou se mohlo posunout i Lipsko, které ale zaváhalo na hřišti Freiburgu a prohrálo 1:2. Vítězství zařídily branky Nicolase Holfera v nastaveném čase první půle a Nilse Petersena z 90. minuty, za hosty v nastavení snížil Lukas Klostermann.

Gólové hody viděli diváci na Olympijském stadionu v Berlíně, kde se střetla Hertha s Hoffenheimem. Hosté šli do vedení v 33. minutě, kdy se trefil Jürgen Locadia, na něj o pět minut později navázal Andrej Kramarič. Domácí vyrovnali v druhé půli: v 55. minutě přesně pálil Dodi Lukebakio a čtvrt hodiny po něm Salomon Kalou, poté dostal Kadeřábek žlutou kartu.

Hoffenheim zvrátil zápas ve svůj prospěch brankou Benjamina Hubnera v 79. minutě. Červená karta, kterou dostal po druhé žluté v 84. minutě Darida, už na výsledek vliv neměla.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:

Bayern Mnichov - Union Berlín 2:1 (13. Pavard, 53. Lewandowski - 86. Polter z pen.), Freiburg - Lipsko 2:1 (45.+2 Hofler, 90. Petersen - 90.+3 Klostermann), Hertha Berlín - Hoffenheim 2:3 (55. Lukebakio, 69. Kalou - 33. Locadia, 38. Kramarič, 80. Hubner), Paderborn - Düsseldorf 2:0 (43. Sabiri, 64. Schonlau), Schalke - Dortmund 0:0Leverkusen - Brémy 2:2 (4. vlastní Toprak, 58. Alario - 40. Rashica, 48. Klaassen).