Bayern si snadno poradil s Freiburgem, Stuttgart opět vyhrál

4. 3. 2018 20:05
Bayern už má v čele bundesligy před Schalke obrovský dvacetibodový náskok.
Corentin Tolisso (Bayern Mnichov) se spoluhráči slaví branku
Corentin Tolisso (Bayern Mnichov) se spoluhráči slaví branku | Foto: Reuters

Berlín - Bayern Mnichov vyhrál v 25. kole německé fotbalové ligy na hřišti Freiburgu 4:0 a zůstal na prvním místě s náskokem 20 bodů před druhým Schalke. Stuttgart si poradil s posledním Kolínem nad Rýnem 3:2, záložník Erik Thommy přihrál na všechny tři góly.

Bayern vykročil za jednoznačným vítězstvím v 25. minutě, kdy si Müllerovu přihrávku kuriózně srazil patou do branky obránce Schwolow. O tři minuty později zvýšil ranou z dálky Tolisso.

Bavorský velkoklub přidal ještě dva zásahy, trefili se Wagner a po signálu po rohovém kopu Müller. Německý reprezentant vstřelil 102. bundesligový gól za Bayern, čímž se dostal na čtvrté místo historických klubových tabulek.

Kolín nad Rýnem se ujal vedení zásluhou Pizzarovy křížné střely, hosté ale v závěru první půle skóre otočili. Thommy dvakrát přihrál do vápna Gómezovi a ten v obou případech šanci využil. Při druhém gólu mu velkou chybou pomohl brankář Horn.

Po pauze zvýšil na dvougólový rozdíl Beck, domácí už dokázali Jojičovou zásluhou pouze snížit. Stuttgart vyhrál počtvrté v řadě a je devátý, Kolín zůstal na poslední příčce.

Německá fotbalová liga - 25. kolo:

Kolín nad Rýnem - Stuttgart 2:3 (7. Pizzaro, 87. Jojič - 45. a 45.+2 Gómez, 57. Beck), Freiburg - Bayern Mnichov 0:4 (25. vlastní Schwolow, 28. Tolisso, 54. Wagner, 69. Müller).