Bayern si poradil s Hannoverem, Pavlenka vychytal Brémám druhé vítězství v sezoně

2. 12. 2017 19:04
Teprve druhé vítězství v tomto ročníku bundesligy slaví fotbalisté Brém. S Jiřím Pavlenkou v brance zdolali Stuttgart 1:0. Suverén soutěže Bayern Mnichov zdolal Hannover 3:1.
Arturo Vidal (nahoře) slaví s Rafinhou první gól Bayernu proti Hannoveru
Arturo Vidal (nahoře) slaví s Rafinhou první gól Bayernu proti Hannoveru | Foto: Reuters

Mnichov - Bayern Mnichov vyhrál v 14. kole německé fotbalové ligy nad Hannoverem 3:1 a upevnil si první místo. Druhé Lipsko totiž podlehlo vysoko 0:4 Hoffenheimu, v jehož sestavě se poprvé po zranění objevil Pavel Kadeřábek a odehrál celé utkání. Už pošesté za sebou nedokázal v lize zvítězit Dortmund. V Leverkusenu remizoval 1:1, ačkoliv hrál více než poločas v přesilovce.

V mnichovské Allianz aréně viděli diváci hodně rušný první poločas. V úvodu zápasu trefil Vidal tyč a stejný hráč otevřel v 17. minutě hlavičkou skóre. Chilský záložník se poprvé v dresu Bayernu trefil ve třech ligových zápasech po sobě.

Po necelé půlhodině hry rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu gól Lewandowskému a o pár okamžiků později nařídili pokutový kop ve prospěch hostů. Füllkrug napoprvé uspěl, ale sudí nechal penaltu opakovat a na druhý pokus už Sven Ulreich v domácí bráně zasáhl.

Hannover se přesto dočkal vyrovnání, v 35. minutě si naskočil na Klausův roh Benschop a hlavou usměrnil míč do sítě. Bayern inkasoval v bundeslize po rohovém kopu poprvé od února 2015.

Vítěznou branku vsítil v 67. minutě Coman, který ve vápně zpracoval Müllerův oblouček a zakončil do horní části brány. V závěru ještě zvýšil z penalty svým 14. ligovým gólem v sezoně Lewandowski.

Hrdinou zápasu Hoffenheim - Lipsko byl domácí záložník Serge Gnabry, který dal první góly v novém dresu po letním příchodu z Brém. V 52. minutě zvýšil na 2:0, poté co se v prvním poločase trefil Amiri. V 62. minutě pak Gnabry předvedl parádní lob téměř z poloviny hřiště, kterým překvapil brankáře Gulácsiho. Výsledek ještě zpečetil Uth.

Hoffenheim vyhrál na domácím hřišti po třech zápasech a posunul se na pohárové příčky. Lipsko utrpělo nejvyšší porážku ve své bundesligové historii.

Leverkusen byl v zápase s Dortmundem v první půli aktivnější. Ve 20. minutě Havertz nastřelil spojnici brány a o deset minut později se prosadil po propadnutí dortmundské obrany a pozdním výběhu brankáře Bürkiho Kevin Volland. Německý útočník si připsal v posledních šesti ligových zápasech pět branek a jednu asistenci.

Krátce před přestávkou ale dostal červenou kartu Wendell, po jehož surovém šlapáku musel střídat Castro. Kouč Borussie Peter Bosz byl nucen udělat v úvodním dějství už druhou změnu, protože hned v úvodu se zranil útočník Philipp. Po změně stran se obraz hry změnil a Dortmund dokázal zásluhou Jarmolenka v 73. minutě vyrovnat. Ukrajinský křídelní hráč si zpracoval před bránou Schürrleho přihrávku a uklidil míč přesně k tyči.

Brémy teprve podruhé v sezoně vyhrály, poté co Stuttgart porazily díky Kruseho gólu ze závěru prvního poločasu. Za Werder odehráli celé utkání brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie.

Německá fotbalová liga - 14. kolo:

Bayern Mnichov - Hannover 3:1 (17. Vidal, 67. Coman, 87. Lewandowski z pen. - 35. Benschop), Brémy - Stuttgart 1:0 (45. Kruse), Hoffenheim - Lipsko 4:0 (52. a 62. Gnabry, 13. Amiri, 87. Uth), Leverkusen - Dortmund 1:1 (30. Volland - 73. Jarmolenko), Mohuč - Augsburg 1:3 (85. Holtmann - 43. z pen. a 86. Finnbogason, 22. Gregoritsch), Schalke - Kolín nad Rýnem 2:2 (36. Burgstaller, 72. Harit - 50. a 77. z pen. Guirassy).