Bayern přežil penaltu v nastavení. Dortmund doma konečně vyhrál, Kadeřábek přihrál na gól

Aktualizováno 16. 12. 2017 20:53
Brémy v sestavě se dvěma českými reprezentanty Pavlenkou a Gebre Selassiem neudržely dvoubrankové vedení proti Mohuči.
Thomas Müller rozhodl o výhře Bayernu ve Stuttgartu.
Thomas Müller rozhodl o výhře Bayernu ve Stuttgartu. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu v 17. kole německé ligy porazili 2:1 Hoffenheim a po pěti zápasech se dočkali domácí výhry. Na jedinou branku hostů přihrál Pavel Kadeřábek. Bayern Mnichov zvítězil na hřišti Stuttgartu 1:0 a zvýšil náskok v čele soutěže na 11 bodů. Pomohlo mu k tomu zaváhání Schalke, které remizovalo ve Frankfurtu 2:2.

Brémy v sestavě se dvěma českými reprezentanty Pavlenkou a Gebre Selassiem neudržely dvoubrankové vedení a s Mohučí pouze remizovaly. Alfred Finnbogason zařídil hattrickem Augsburgu alespoň bod, dva góly přitom vstřelil v nastaveném čase druhého poločasu. Kolín nad Rýnem porazil Wolfsburg 1:0 a poprvé v sezoně v lize vyhrál.

Ve vyrovnaném utkání mezi Dortmundem a Hoffenheimem skončila v první půli gólem pouze akce hostů v 21. minutě. Kadeřábek si naběhl na Amiriho kolmici mezi obránce a našel před bránou volného Utha. Německý útočník pohodlně zavěsil do prázdné brány a připsal si devátý gól v sezoně.

Po hodině hry byl ve vápně faulován střídající Kagawa a Aubameyang z penalty svým třináctým ligovým zásahem vyrovnal. Vítěznou branku dal v 89. minutě americký talent Pulisic.

Borussia vyhrála i druhý ligový zápas pod vedením Petera Stögera a posunula se na třetí místo. Hoffenheim ztratil už 15 bodů v zápasech, ve kterých vedl.

Bayern poslal do vedení prvním gólem po návratu po zranění Thomas Müller. V 79. minutě si v pokutovém území zpracoval prudkou Comanovu přihrávku a levačkou nekompromisně zakončil.

Domácí dostali velkou příležitost ke srovnání v nastaveném čase, Akolův pokutový kop ale zneškodnil brankář Ulreich. Bayern vyhrál čtvrté ligové utkání za sebou a drží si nejlepší venkovní bilanci v lize.

Gól v první minutě viděli diváci ve Frankfurtu, trefil se domácí Jovič. V 66. minutě přidal druhou branku efektní patičkou Haller. Schalke v 82. minutě snížilo gólem Embola a v páté minutě nastavení vyrovnal obránce Naldo. Celek z Gelsenkirchenu drží sérii jedenácti ligových zápasů bez prohry, z posledních pěti ale čtyřikrát remizoval. Frankfurt nevyužil možnost posunout se na pohárové příčky.

Brémy vedly od druhé minuty, poté co se trefil střelou zpoza vápna Bargfrede, a o čtvrt hodiny později přidal druhý zásah kuriózní hlavičkou Belfodil. Werder ale vedení neudržel. Pavlenku v domácí bráně nejprve překonal v 70. minutě po individuální akci Quaison, který se obtočil kolem obránce a sám před českým gólmanem se nemýlil. Pár vteřin před koncem tříminutového nastavení si Frei naběhl na centr a placírkou vyrovnal.

Útočník Finnbogason vstřelil už podruhé v sezoně gól v úvodní minutě zápasu. Hosté z Freiburgu ale otočili skóre zásluhou Güntera a dvou zásahů Petersena. Na všechny tři branky přihrál Tim Kleindienst.

Augsburg se ale dokázal v nastaveném čase i přes dvoubrankové manko vrátit do hry. V 91. a v 93. minutě se dvakrát prosadil hlavou znovu Finnbogason a zajistil Augsburgu bod za remízu 3:3. Islandský kanonýr vstřelil v aktuálním ročníku bundesligy už 11 gólů a posunul se na třetí místo v tabulce střelců.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:

Augsburg - Freiburg 3:3 (1., 90.+1 a 90.+3 Finnbogason - 48. a 66. Petersen, 20. Günter), Brémy - Mohuč 2:2 (2. Bargfrede, 17. Belfodil - 70. Quaison, 90.+3 Frei), Eintracht Frankfurt - Schalke 2:2 (1. Jovič, 66. Haller - 82. Embolo, 90.+5 Naldo), Kolín nad Rýnem - Wolfsburg 1:0 (67. Clemens), Stuttgart - Bayern Mnichov 0:1 (79. Müller), Dortmund - Hoffenheim 2:1 (63. Aubameyang z pen., 89. Pulisic - 21. Uth).