Bayern překvapivě ztratil s Norimberkem a vede před Dortmundem o dva body

28. 4. 2019 20:34
Lídr německé fotbalové ligy Bayern Mnichov jen remizoval v 31. kole 1:1 na hřišti předposledního Norimberku. I tak ale bavorský velkoklub zvýšil náskok před druhým Dortmundem na dva body, protože Borussia v sobotu překvapivě prohrála 2:4 v derby se Schalke.
Norimberk doma remizoval s vedoucím Bayernem Mnichov.
Norimberk doma remizoval s vedoucím Bayernem Mnichov. | Foto: Reuters

Norimberk poslal do vedení v 48. minutě křížnou střelou Pereira, čtvrt hodiny před koncem ale se štěstím srovnal střídající Gnabry. Německý křídelní hráč dal alespoň deset branek ve třech posledních bundesligových sezonách, navíc se mu to povedlo pokaždé v jiném klubu.

Domácí mohli strhnout vítězství zpět na svou stranu v nastaveném čase, ale Leibold trefil z pokutového kopu jen tyč Ulreichovy brány. V závěrečných sekundách se na druhé straně řítil od poloviny hřiště sám na brankáře Coman, ale Mathenia předvedl skvělý reflex.

Hoffenheim prohrál na svém hřišti 1:4 s Wolfsburgem a na sedmém místě tabulky, které jako poslední znamená účast v evropských pohárech, má nyní před svým přemožitele už jen jednobodový náskok.

Pro Hoffenheim, za který odehrál celý zápas obránce Pavel Kadeřábek, se přitom úvod zápasu vyvíjel dobře. Po gólu Szalaie mohl v 15. minutě zvýšit z penalty Kramarič, ale nejlepší střelec týmu trefil jen tyč. Ještě do poločasu pak vyrovnal Willian a "Vlci" zápas úplně otočili po změně stran. Útočník Weghorst dal dvě branky a třetí připravil.

Německá fotbalová liga - 31. kolo:

Hoffenheim - Wolfsburg 1:4 (9. Szalai - 69. a 88. Weghorst, 41. William, 85. Arnold), Norimberk - Bayern Mnichov 1:1 (48. Pereira - 75. Gnabry).

1. Bayern Mnichov 31 22 5 4 80:30 71
2. Dortmund 31 21 6 4 74:40 69
3. Lipsko 31 19 7 5 59:24 64
4. Eintracht Frankfurt 31 15 9 7 58:35 54
5. Mönchengladbach 31 15 6 10 49:38 51
6. Leverkusen 31 16 3 12 57:49 51
7. Hoffenheim 31 13 11 7 66:45 50
8. Wolfsburg 31 14 7 10 52:46 49