Bayern porazil v přestřelce Kolín, Hoffenheim remizoval bez Kadeřábka s Unionem

22. 8. 2021 20:01
Obhájce titulu Bayern Mnichov porazil ve 2. kole německé fotbalové ligy Kolín nad Rýnem 3:2. Bavorský celek vyhrál poprvé v ligové sezoně, dvěma trefami mu k tomu pomohl Serge Gnabry. Hoffenheim bez zraněného českého reprezentanta Pavla Kadeřábka remizoval doma s Unionem Berlín 2:2. Nenavázali tak na úvodní výhru 4:0 v Augsburgu. Tým z německé metropole remizoval už v 1. kole s Leverkusenem 1:1.
Bayern Mnichov.
Bayern Mnichov. | Foto: Reuters

V mnichovské Allianz Areně padly všechny branky ve druhém poločase. Domácí poslal do vedení v 50. minutě nejlepší bundesligový střelec posledních čtyř sezon Lewandowski. Poté zvýšil Gnabry, jenže hosté v rozmezí 60. až 62. minuty srovnali.

Výhru Bayernu, který v úterý získal německý Superpohár, zařídil v 71. minutě povedenou ranou Gnabry. Německý reprezentant vstřelil Kolínu alespoň dva góly v jednom ligovém utkání už počtvrté v kariéře.

Hosty poslal do vedení v 10. minutě Giesselmann. Během 14. až 30. minuty domácí otočili skóre. Nejprve se prosadil Akpoguma a po něm Bruun Larsen. Krátce po změně stran stanovil konečné skóre Awoniyi. V nastavení obdržel druhou žlutou kartu hostující kapitán Friedrich.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Hoffenheim - Union Berlín 2:2 (14. Akpoguma, 30. Bruun Larsen - 10. Giesselmann, 47. Awoniyi), Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 3:2 (59. a 71. Gnabry, 50. Lewandowski - 60. Modeste, 62. Uth).

1. Wolfsburg 2 2 0 0 3:1 6
2. Hoffenheim 2 1 1 0 6:2 4
3. Leverkusen 2 1 1 0 5:1 4
4. Bayern Mnichov 2 1 1 0 4:3 4
5. Freiburg 2 1 1 0 2:1 4
6. Lipsko 2 1 0 1 4:1 3
7. Dortmund 2 1 0 1 6:4 3
8. Kolín nad Rýnem 2 1 0 1 5:4 3