Takhle pálí Schick. Český útočník znovu okouzlil bundesligu a dotírá na megahvězdy

Aktualizováno 4. 10. 2021 6:47
Patrik Schick si podmanil poslední zápas 7. kola bundesligy. Český útočník zařídil dvěma góly a asistencí výhru fotbalistů Leverkusenu 4:0 nad Bielefeldem.

Před prvním gólem Bayeru přistrčil Schick míč k volnému Moussovi Diabymu a francouzský útočník prostřelil brankáře Stefana Ortegu. Poté přišla Schickova chvíle. Autor pěti branek na letošním mistrovství Evropy si naběhl mezi stopery, převzal přihrávku Floriana Wirtze a zvýšil vedení Leverkusenu.

Výborný výkon korunoval Schick v 57. minutě, kdy se natlačil před obránce a po centru Jeremieho Frimponga z pravé strany skóroval hlavou. V 75. minutě uvolnil český reprezentant místo Lucasi Alariovi.

V tabulce střelců tohoto ročníku bundesligy je český kanonýr se šesti trefami na třetím místě, před ním jsou už jen dvě megahvězdy. O jeden gól víc dali Robert Lewandowski z Bayernu Mnichov, nejlepší fotbalista světa loňského roku podle FIFA, a norský zázrak Dortmundu Erling Haaland, o něhož se přetahují nejslavnější kluby.

Bayern Mnichov podlehl senzačně doma Frankfurtu 1:2, i přes první prohru v sezoně vede tabulku o skóre před Leverkusenem. Vítěznou branku hostů vstřelil v 83. minutě Filip Kostič.

Bavorský gigant využil herní převahu po necelé půlhodině, kdy se po sklepnutí od Roberta Lewandowského prosadil Leon Goretzka. Vedení Mnichovanům však vydrželo pouze tři minuty. Na rohový kop si naskočil Martin Hinteregger a srovnal.

Premiérovou výhru po nepovedeném začátku sezony vystřelil Frankfurtu Kostič. Srbský útočník v 83. minutě využil ojedinělý ofenzivní výpad hostů a střelou z úhlu překonal Manuela Neuera. Bayern podlehl Frankfurtu podruhé za sebou, v únoru prohrál taktéž 1:2.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:

Bielefeld - Leverkusen 0:4 (24. a 57. Schick, 18. Diaby, 90.+1 Demirbay z pen.), Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt 1:2 (30. Goretzka - 32. Hinteregger, 84. Kostić), Mohuč - Union Berlín 1:2 (39. Ingvartsen - 69. a 73. Awoniyi).

1. Bayern Mnichov 7 5 1 1 24:7 16
2. Leverkusen 7 5 1 1 20:7 16
3. Dortmund 7 5 0 2 19:13 15
4. Freiburg 7 4 3 0 11:5 15
5. Wolfsburg 7 4 1 2 9:8 13
6. Kolín nad Rýnem 7 3 3 1 13:9 12
7. Union Berlín 7 3 3 1 10:9 12
8. Lipsko 7 3 1 3 15:7 10