Bundesliga začala kanonádou Bayernu. Nebohé Schalke slízlo v Mnichově osm gólů

18. 9. 2020 22:52
Mistrovský Bayern Mnichov vstoupil do nové sezony německé fotbalové ligy demolicí Schalke, které před prázdnými tribunami svého stadionu porazil 8:0. Hattrickem se blýskl Serge Gnabry, trefila se i letní posila z Manchesteru City Leroy Sané.
Serge Gnabry z Bayernu Mnichov přispěl k demolici Schalke hattrickem.
Serge Gnabry z Bayernu Mnichov přispěl k demolici Schalke hattrickem. | Foto: Reuters

Bayern zahájil bundesligovou sezonu 26 dnů po vítězství ve finále Ligy mistrů a dominantním výkonem vyslal varování rivalům, kteří se ho budou pokoušet zastavit na cestě za devátým titulem za sebou. Kanonádu mnichovského velkoklubu odstartoval už ve 4. minutě Gnabry, jenž završil hattrick dvěma brankami po přestávce po přihrávkách Saného.

Bývalý hráč Schalke Sané, jenž působil uplynulé čtyři sezony v Manchesteru City, korunoval skvělý debut na Bayernu v 71. minutě po průniku do vápna z protiútoku. V zápase se také trefil z pokutového kopu král střelců z minulé sezony Robert Lewandowski a skóre uzavřel sedmnáctiletý Jamal Musiala, jenž se stal nejmladším ligovým střelcem v historii Bayernu.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Bayern Mnichov - Schalke 8:0 (4., 47. a 59. Gnabry, 19. Goretzka, 31. Lewandowski z pen., 69. Müller, 71. Sané, 81. Musiala).