Překvapivá ztráta Bayernu na úvod ligy. Daridova Hertha veze z Mnichova bod

16. 8. 2019 22:59
Fotbalisté Bayernu poprvé po sedmi letech nezahájili německou ligu výhrou. Vítězové uplynulých sedmi ročníků se museli v prvním kole na domácím hřišti spokojit s remízou 2:2 s Herthou Berlín, za kterou odehrál celý zápas Vladimír Darida. Bayern dokonce prohrával 1:2, ale polský kanonýr Robert Lewandowski mu svým druhým gólem v zápase zajistil bod.
Ani dvě branky Roberta Lewandowského nestačily Bayernu na výhru s Herthou.
Ani dvě branky Roberta Lewandowského nestačily Bayernu na výhru s Herthou. | Foto: Reuters

Darida, který vinou zranění naskočil v minulé sezoně jen do deseti ligových duelů, nastoupil v základní sestavě a v 17. minutě si po faulu na Kingsleyho Comana vysloužil jako první hráč v novém ročníku žlutou kartu.

Ve 24. minutě padl první gól a postaral se o něj nejlepší střelec minulých dvou sezon Lewandowski, jenž skluzem zužitkoval přihrávku Serge Gnabryho. Hertha, která skončila v minulém ročníku jedenáctá, ale ještě do poločasu skóre otočila. Vyrovnala nová posila berlínského týmu Belgičan Dodi Lukebakio, jehož střela z velké dálky se ještě otřela o Vedada Ibiševiče. Vzápětí zaskočil favorita Marko Grujič, který udělal kličku brankáři Manuelu Neuerovi a poslal Herthu do vedení.

K vyrovnání pomohla Bayernu penalta. Sudí ji odpískal po necelé hodině hry za Grujičův faul na Lewandowského. Srbský záložník ve vápně v souboji bez míče povalil polského útočníka na zem a sudí po konzultaci s videorozhodčím nařídil pokutový kop. Lewandowski ho jistě proměnil.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Bayern Mnichov - Hertha Berlín 2:2 (24. a 60. z pen. Lewandowski - 36. Lukebakio, 39. Grujič).