Bayern je ve finále poháru a může získat triple, Tottenham jen remizoval s Brightonem

17. 4. 2018 23:03
Bayern Mnichov postoupil po divoké přestřelce do finále německého poháru. Hattrickem k vítězství 6:2 nad Leverkusenem přispěl útočník Thomas Müller.
Radost hráčů Bayernu.
Radost hráčů Bayernu. | Foto: Reuters

Leverkusen - Šesti góly do sítě Leverkusenu se fotbalisté Bayernu Mnichov prostříleli do finále Německého poháru a dál mohou snít o triplu, tedy zisku všech tří trofejí, na které dosáhli pod vedením Juppa Heynckese už v roce 2013.

Staronový bundesligový šampion vyhrál na hřišti Bayeru 6:2, v Lize mistrů je "zatím" v semifinále.

Hattrickem pomohl bavorskému favoritovi k postupu v Leverkusenu Thomas Müller. Ve finále 19. května na Olympijském stadionu v Berlíně narazí Bayern buď na Schalke, nebo na Eintracht Frankfurt, které se utkají ve středu.

Tottenham v Premier League jen remizoval

Tottenhamu se nepodařilo v předehrávce 35. kola anglické ligy vrátit na vítěznou vlnu a pouze remizoval na hřišti Brightonu 1:1. Kanonýr Kane sice poslal v úvodu druhého poločasu hosty do vedení svým 26. gólem v sezoně, ale domácí vzápětí vyrovnali z penalty zásluhou Grosse.

Čtvrtý tým tabulky Tottenham v minulém kole prohrál 1:3 s Manchesterem City, čímž noví angličtí šampioni ukončili "Kohoutům" sérii šesti vítězství v Premier League. Brighton je nyní už šest zápasů bez výhry.

Milán v Serii A zvítězil

Interu Milán se po třech zápasech dočkal v italské lize tříbodového zisku i vstřeleného gólu a po domácím vítězství 4:0 nad Cagliari se po předehrávce 33. kola posunul na třetí místo tabulky. V Serii A Inter poprvé v dubnu skóroval, v předchozích zápasech hrál dvakrát 0:0 a podlehl 0:1 FC Turín.

Střeleckou nemohoucnost tentokrát zlomil už ve třetí minutě z přímého kopu Cancela. Po změně stran dokonali výsledek dalším brzkým gólem Icardi, který si 25. trefou v sezoně upevnil pozici druhého nejlepšího střelce Serie A, po hodině hry Brozovič a v poslední minutě Perišič.

Ve středu se před Inter mohou vrátit oba římské kluby AS a Lazio, které nyní zaostávají o dva body.

Barcelona jen remizovala

Fotbalisté Barcelony v předehrávce 33. kola španělské ligy dvakrát ztratili vedení na hřišti Celty Vigo a pouze remizovali 2:2. Druhý vyrovnávací gól inkasovali osm minut před koncem v oslabení, poté co byl v 71. minutě za stavu 2:1 vyloučen Roberto.

Barcelona nastoupila bez hvězdného Argentince Messiho i Uruguayce Suáreze a v prvním poločase ji do vedení poslal Dembélé, gólem do šatny ale vyrovnal Jonny. Nejlepší střelec soutěže Messi přišel na hřiště až po hodině hry a za čtyři minuty už se radoval z vedení po gólu Paca Alcácera. Ani tentokrát ale favorit vedení neudržel.

Lídr tabulky udržel neporazitelnost v soutěži, která celkem trvá už 40 zápasů, ale už poosmé v sezoně remizoval. Atlético Madrid se k Barce může přiblížit ve čtvrtek na rozdíl devíti bodů.

Semifinále německého poháru:

Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov 2:6 (17. Bender, 73. Bailey - 53., 64. a 79. Müller, 4. Martínez, 9. Lewandowski, 62. Alcantara).

35. kolo Premier League:

Brighton - Tottenham 1:1 (50. Gross z pen. - 48. Kane).

33. kolo Serie A:

Inter Milán - Cagliari 4:0 (3. Cancelo, 49. Icardi, 60. Brozovič, 90. Perišič).

33. kolo La Ligy:

La Coruňa - FC Sevilla 0:0, Vigo - FC Barcelona 2:2 (45. Jonny, 82. Aspas - 36. Dembélé, 64. Paco), Villarreal - Leganés 2:1 (42. Ruiz, 56. Bacca - 82. Brašanac).