V německých klubech je 10 případů covidu, jeden je i v Drážďanech, kde hraje Hušbauer

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 5. 2020 19:53
Testování na koronavirus mezi 36 týmy první a druhé německé fotbalové ligy před možným obnovením přerušené sezony odhalilo deset pozitivních případů.
Robert Lewandowski a jeho spoluhráči z Bayernu Mnichov
Robert Lewandowski a jeho spoluhráči z Bayernu Mnichov | Foto: Reuters

Oznámila to Německá fotbalová liga (DFL). Celkem bylo provedeno 1724 testů. V Německu jako v první zemi sáhli k plošnému testování všech hráčů a členů realizačních týmů obou nejvyšších soutěží, které se připravují na restart přerušeného ročníku.

"Příslušné kluby okamžitě zavedly odpovídající opatření jako například izolaci osob včetně diagnostiky jejich okolí, jak to stanovují místní zdravotní úřady," uvedla DFL na svém webu. Dodala, že v současnosti už začala druhá vlna testování. Ve středu budou o restartu obou německých soutěží a konání zápasů alespoň bez diváků jednat politici.

Lékaři už v pátek odhalili tři pozitivní případy v bundesligovém Kolíně nad Rýnem, přičemž nákaza se potvrdila u dvou fotbalistů a fyzioterapeuta. Nedělní druhé kolo testů skončilo u zbytku kolínských hráčů i realizačního týmu negativním výsledkem. Podle klubového prohlášení zbytek mužstva ode dneška pokračuje v tréninku. V něm mohou pokračovat pouze hráči, kterým oba testy vyšly negativně.

Další pozitivní test pochází z druholigových Drážďan, kde se jedná o nejmenovaného hráče. Ostatní případy konkretizovány zatím nebyly. Do domácí izolace ale musel i nejmenovaný fotbalista druholigového Stuttgartu, u něhož lékaři nedokázali z testu na nový typ koronaviru určit, zda je nakažený.

Naopak negativní výsledky všech hráčů i členů realizačního týmu dnes oznámil Bayern Mnichov. Německý šampion se zatím stále nevrátil do plné přípravy a nejméně do středy, kdy by měla o dalším osudu bundesligy jednat německá vláda, zůstává v tréninku po skupinách.

V Německu evidují 165 745 případů nákazy, s onemocněním covid-19 zemřelo 6866 lidí.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Aerolinky Emirates vykázaly první celoroční ztrátu za 30 let

Letecká společnost Emirates v uplynulém finančním roce kvůli pandemii prodělala 5,5 miliardy dolarů (zhruba 115 miliard Kč). Firma, která je největším leteckým dopravcem na Blízkém východě, to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Vykázala tak první celoroční ztrátu za více než 30 let.

Tržby společnosti se ve finančním roce, který skončil 31. března, propadly o 66 procent na 8,4 miliardy dolarů. Počet cestujících se snížil o 88 procent na 6,6 milionu, což je nejnižší úroveň za dvě desetiletí.

V předchozím roce společnost Emirates vydělala 288 milionů dolarů. Ztrátová byla naposledy ve finančním roce, který skončil v březnu 1988, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Další zprávy