Bayern bleskově rozhodl zápas v Kolíně a znovu vede Bundesligu

16. 2. 2020 17:50
Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 22. kole německé ligy zvítězili v Kolíně nad Rýnem 4:1 a vrátili se do čela tabulky o bod před Lipsko. Úřadující mistři vstřelili tři góly už v úvodních 12 minutách.
Lewandowski dává gól. Už třiadvacátý v sezoně.
Lewandowski dává gól. Už třiadvacátý v sezoně. | Foto: Reuters

Bayernu dokonale vyšel začátek. Ve třetí minutě otevřel skóre nejlepší bundesligový střelec Robert Lewandowski 23. ligovým gólem v sezoně. Za dvě minuty zvýšil Kingsley Coman a ve 12. minutě zápas prakticky rozhodl třetí trefou Serge Gnabry. Hosté v dominantní první půli vyprodukovali 18 střel.

Mnichovský favorit, který usiluje o zisk osmého titulu za sebou, krátce po změně stran inkasoval, ale gól Jhona Córdoby po zásahu videorozhodčího neplatil kvůli ofsajdu. Čtvrtou branku Bayernu přidal v 65. minutě opět Gnabry, krátce poté kolínskou porážku už jenom zmírnil Mark Uth.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Kolín nad Rýnem - Bayern Mnichov 1:4 (70. Uth - 12. a 66. Gnabry, 3. Lewandowski, 5. Coman), Mohuč - Schalke 0:0.