Barcelonské fotbalisty přebírá kouč Bilbaa, Valverde podepsal smlouvu na dva roky

Podle očekávání přebral fotbalisty Barcelony dosavadní trenér Bilbaa, Ernesto Valverde. Třiapadesátiletý kouč nahradí na lavičce katalánského klubu Luise Enriqueho, který se rozhodl kvůli odpočinku skončit.
Barcelonu povede třiapadesátiletý Ernesto Valverde. | Foto: Reuters

Barcelona - Novým trenérem fotbalistů Barcelony byl podle očekávání jmenován Ernesto Valverde a podepsal smlouvu na dva roky. Třiapadesátiletý kouč, který minulý týden odešel z Bilbaa po skončení smlouvy, nahradí ve funkci klubovou legendu Luise Enriqueho. Ten skončil sám kvůli potřebě odpočinku.

"Je na tuto práci velmi natěšený, ale má i potřebné schopnosti a zkušenosti," řekl prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu na tiskové konferenci. "Miluje mládežnický fotbal a je to ten správný typ trenéra pro náš klub. Mezi jeho přednostmi je i schopnost využívat pro trénink moderní technologie," dodal.

Spolu s Valverdem přicházejí i jeho dlouholetí spolupracovníci asistent Jon Aspiazu a kondiční trenér Antonio Pozanco.

Bývalý útočník Valverde byl v letech 1988 až 1990 hráčem Barcelony. Získal s ní Španělský pohár a Pohár vítězů pohárů. Bilbao trénoval od roku 2013, předloni s ním vyhrál španělský Superpohár a v uplynulé sezoně dovedl klub na sedmé místo v La Lize. Předtím koučoval Valencii, Villarreal či Espaňol, s nímž byl v roce 2007 ve finále Poháru UEFA, v zahraničí vedl Olympiakos Pireus.

Barcelona v uplynulé sezoně skončila ve španělské lize na druhém místě za Realem a neobhájila titul. V Lize mistrů vypadla ve čtvrtfinále. Získala však španělský pohár a Superpohár.

Luis Enrique tak odchází od týmu se ziskem devíti trofejí jako třetí nejúspěšnější kouč v historii katalánského klubu. Po třech sezonách na lavičce se však již cítil unavený a proto neprodloužil smlouvu.