Barcelona po vyloučení přišla o výhru nad Granadou, Real si poradil s Valencií

Aktualizováno 8. 1. 2022 23:02
Lídr španělské fotbalové ligy Real Madrid porazil ve 20. kole doma 4:1 Valencii. Dva góly obstaral kapitán Karim Benzema, který překonal hranici 300 zásahů v dresu "Bílého baletu". Barcelona remizovala 1:1 na hřišti Granady a nevyužila příležitost posunout se na třetí místo tabulky. Katalánci jsou šestí, na čtvrté místo se výhrou 1:0 nad Celtou Vigo dostal San Sebastian.
Luuk de Jong (Barcelona)
Luuk de Jong (Barcelona) | Foto: Reuters

Benzema pokořil milník ve 43. minutě z pokutového kopu a stal se po Cristianu Ronaldovi (450), Raúlu Gonzálezovi (323) a Alfredu Di Stéfanovi (308) teprve čtvrtým hráčem v historii s 300 brankami za Real. V závěru utkání se trefil ještě jednou a 18. gólem v sezoně si upevnil pozici nejlepšího střelce soutěže.

Dva góly dal i druhý nejlepší kanonýr ligy Vinícius Júnior, "Netopýři" pouze snížili zásluhou Guedese. Real má náskok osm bodů na druhou Sevillu, která má dvě utkání k dobru. Valencie je na deváté příčce.

Barcelonu poslal do vedení stejně jako v minulém kole na hřišti Mallorky útočník Luuk de Jong. Jednatřicetiletý Nizozemec dostal i díky velké marodce v týmu znovu šanci na hrotu útoku, jeho další gólová hlavička ale tentokrát na tři body nestačila. Přesný centr mu adresoval v 57. minutě Dani Alves, jenž se stal ve věku 38 let a 247 dní nejstarším hráčem Barcelony v utkání španělské ligy.

Brankář Ter Stegen dlouho držel při svém 200. startu v La Lize čisté konto, nakonec ale kapituloval v 89. minutě po nekompromisní Puertasově ráně po rohovém kopu. To už hrála Barcelona bez vyloučeného Gaviho, jenž viděl v 80. minutě druhou žlutou kartu. Granada prodloužila neporazitelnost na sedm utkání a je dvanáctá.

San Sebastian ukončil šestizápasové čekání na ligovou výhru. Jediný gól dal ve 13. minutě nejlepší střelec týmu Oyarzabal, pro kterého to byla sedmá trefa v sezoně.

Levante porazilo 2:0 Mallorcu a připsalo si premiérovou výhru v aktuálním ročníku La Ligy. Přesto zůstává poslední, Mallorca je patnáctá.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Levante - Mallorca 2:0 (47. Soldado, 90.+7 Morales), San Sebastian - Vigo 1:0 (13. Oyarzabal), Granada - FC Barcelona 1:1 (89. Puertas - 57. L. De Jong), Real Madrid - Valencie 4:1 (43. z pen. a 88. Benzema, 52. a 61. Vinícius Júnior - 76. Guedes).

1. Real Madrid 21 15 4 2 45:18 49
2. FC Sevilla 19 12 5 2 30:13 41
3. Betis Sevilla 19 10 3 6 32:23 33
4. San Sebastian 20 9 6 5 22:21 33
5. Atlético Madrid 19 9 5 5 31:22 32
6. FC Barcelona 20 8 8 4 31:23 32
7. Vallecano 19 9 3 7 26:20 30
8. Villarreal 19 7 7 5 31:20 28