Barcelona znovu zaváhala, do čela La Ligy se vyšvihla Vaclíkova Sevilla

7. 10. 2018 22:38
FC Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance porazila Celtu Vigo a díky remíze Barcelony ve Valencii vede španělskou nejvyšší soutěž.
Trenér Barcelony Ernesto Valverde
Trenér Barcelony Ernesto Valverde | Foto: Reuters

Sevilla - Fotbalisté Sevilly s Tomášem Vaclíkem v brance ve španělské lize porazili Celtu Vigo 2:1 a slaví čtvrtou ligovou výhru za sebou. Díky ztrátám Realu Madrid a Barcelony se posunuli na první místo v tabulce.

Sevilla se po rozpačitém úvodu sezony dostala do formy a nepřibrzdila ji ani čtvrteční porážka v Evropské lize v Krasnodaru. K výhře nad Celtou jí opět hodně pomohl Vaclík, který za bezbrankového stavu vychytal Sista a po gólu Sarabii udržel vedení dobrým zákrokem proti Aspasově střele.

Celta hrála od 58. minuty v deseti a vedení domácích navýšil Ben Yedder. Vaclík přišel o třetí nulu v sezoně až pět minut před koncem po Boufalově parádní střele z dálky, po které se natahoval marně.

Barcelona naopak ztratila počtvrté za sebou body, když jen remizovala 1:1 ve Valencii. Tak dlouho na výhru v lize čekala naposledy na jaře 2016.

Katalánci doplatili na to, že inkasovali už po 78 vteřinách, když po rohu zakončil Garay. Barcelona pak soupeře mačkala, držení míče měla 74 procent, ale vytěžila z toho jen vyrovnání po střele Messiho.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Valladolid - Huesca 1:0 (28. Alcaraz), Atlético Madrid - Betis Sevilla 1:0 (74. Correa), Espaňol Barcelona - Villarreal 3:1 (7. Pérez, 79. Darder, 90.+2 Piatti - 45. Ekambi), FC Sevilla - Vigo 2:1 (39. Sarabia, 62. Ben Yedder - 85. Boufal), Valencie - FC Barcelona 1:1 (2. Garay - 23. Messi).

1 FC Sevilla 8 5 1 2 18:8 16
2 FC Barcelona 8 4 3 1 19:9 15
3 Atlético Madrid 8 4 3 1 9:4 15
4 Real Madrid 8 4 2 2 12:7 14
5 Espaňol Barcelona 8 4 2 2 11:7 14
6 Alavés 8 4 2 2 11:8 14
7 Valladolid 8 3 3 2 7:6 12
8 Betis Sevilla 8 3 3 2 5:6 12