Barcelona zažehnala venkovní krizi, v madridském derby branka nepadla

Aktualizováno 28. 9. 2019 23:03
Fotbalisté Barcelony v sedmém kole španělské ligy porazili Getafe 2:0 a na pátý pokus v sezoně zvítězili venku.
Luis Suárez slaví branku do sítě Getafe.
Luis Suárez slaví branku do sítě Getafe. | Foto: Reuters

Obhájci titulu a soupeři pražské Slavie ve skupině Ligy mistrů v tabulce poskočili na čtvrté místo o dva body za vedoucí Real Madrid, který v městském derby na stadionu Atlética remizoval 0:0. Druhou pozici s bodovou ztrátou překvapivě drží nováček Granada po domácí výhře 1:0 nad Leganés. Atlético je o skóre třetí.

Barcelona bez zraněného kapitána Lionela Messiho se i na hřišti Getafe v úvodu trápila. Ve 41. minutě ale brankář Marc-André ter Stegen dlouhým výkopem poslal do úniku Luise Suáreze a uruguayský útočník přehodil domácího gólmana Davida Soriu.

Krátce po změně stran zvýšil obránce Júnior Firpo dorážkou střely Carlese Péreze. Hostům v 82. minutě zkomplikoval situaci stoper Clément Lenglet, jenž byl vyloučen po druhé žluté kartě. "Barca" ale závěrečné oslabení zvládla a poprvé v ligovém ročníku udržela čisté konto. Katalánci na hřištích soupeřů zvítězili poprvé od dubna.

Hráči Realu byli v madridském derby střelecky aktivnější, ale domácí Atlético několikrát podržel brankář Jan Oblak. Slovinský reprezentant zřejmě nejlepší zákrok předvedl v 77. minutě, kdy vytáhl hlavičku Karima Benzemy.

Bilbao doma podlehlo Valencii 0:1, poprvé v sezoně prohrálo a kleslo na páté místo. Hosté zabrali po sérii tří ligových utkání bez vítězství a posunuli se na devátou příčku. Jediný gól v Bilbau vstřelil ve 27. minutě Denis Čeryšev po přihrávce Ferrána Torrese.

Domácí mohli vyrovnat na začátku druhé půle, ale Iňaki Williams trefil jen tyč. Valencie těsný náskok udržela a na stadionu San Mamés vyhrála po více než sedmi letech.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:

Bilbao - Valencie 0:1 (27. Čeryšev), Getafe - FC Barcelona 0:2 (41. Suárez, 49. Júnior Firpo), Granada - Leganés 1:0 (28. Puertas), Atlético Madrid - Real Madrid 0:0

Disney změnil jména filmových studií, už neobsahují označení Fox

Americký zábavní gigant Walt Disney se rozhodl změnit jména filmových studií, která loni získal od společnosti 21st Century Fox. Z jejich názvu vypustí označení Fox. Studia The 20th Century Fox tak nově ponesou jméno The 20th Century, zatímco z Fox Searchlight Pictures se stanou jen Searchlight Pictures. Podle časopisu Variety nechce být Disney spojován se jménem mediálního magnáta Ruperta Murdocha, který vlastní konzervativní stanici Fox News. Ta mimo jiné podporuje republikánského prezidenta Donalda Trumpa, kdežto Hollywood je považován za baštu liberálů. "Jméno Fox rovná se Murdoch, a to je toxické," cituje časopis Variety nejmenovaného zástupce Disneyho.

Zdroj: ČTK/Variety
před 2 hodinami

Skokanka Ptáčková získala na olympijských hrách mládeže bronz

Skokanka na lyžích Štěpánka Ptáčková vybojovala na zimních olympijských hrách mládeže v Lausanne bronz a postarala se o druhou českou medaili v oficiálním hodnocení zemí. Sedmnáctiletá reprezentantka, která už dokázala bodovat v seniorském Světovém poháru, navázala na čtvrteční stříbro rychlobruslařky Zuzany Kuršové.

V Lausanne se radovali z medailí také čeští hokejisté, kteří byli členy mezinárodních týmů ve formátu tři na tři. Štěpán Maleček a Zuzana Trnková získali zlato, Matyáš Šapovaliv přidal bronz.

Třetí zimní olympijské hry mládeže potrvají v Lausanne do středy.