Barcelona zažehnala venkovní krizi, v madridském derby branka nepadla

Aktualizováno 28. 9. 2019 23:03
Fotbalisté Barcelony v sedmém kole španělské ligy porazili Getafe 2:0 a na pátý pokus v sezoně zvítězili venku.
Luis Suárez slaví branku do sítě Getafe.
Luis Suárez slaví branku do sítě Getafe. | Foto: Reuters

Obhájci titulu a soupeři pražské Slavie ve skupině Ligy mistrů v tabulce poskočili na čtvrté místo o dva body za vedoucí Real Madrid, který v městském derby na stadionu Atlética remizoval 0:0. Druhou pozici s bodovou ztrátou překvapivě drží nováček Granada po domácí výhře 1:0 nad Leganés. Atlético je o skóre třetí.

Barcelona bez zraněného kapitána Lionela Messiho se i na hřišti Getafe v úvodu trápila. Ve 41. minutě ale brankář Marc-André ter Stegen dlouhým výkopem poslal do úniku Luise Suáreze a uruguayský útočník přehodil domácího gólmana Davida Soriu.

Krátce po změně stran zvýšil obránce Júnior Firpo dorážkou střely Carlese Péreze. Hostům v 82. minutě zkomplikoval situaci stoper Clément Lenglet, jenž byl vyloučen po druhé žluté kartě. "Barca" ale závěrečné oslabení zvládla a poprvé v ligovém ročníku udržela čisté konto. Katalánci na hřištích soupeřů zvítězili poprvé od dubna.

Hráči Realu byli v madridském derby střelecky aktivnější, ale domácí Atlético několikrát podržel brankář Jan Oblak. Slovinský reprezentant zřejmě nejlepší zákrok předvedl v 77. minutě, kdy vytáhl hlavičku Karima Benzemy.

Bilbao doma podlehlo Valencii 0:1, poprvé v sezoně prohrálo a kleslo na páté místo. Hosté zabrali po sérii tří ligových utkání bez vítězství a posunuli se na devátou příčku. Jediný gól v Bilbau vstřelil ve 27. minutě Denis Čeryšev po přihrávce Ferrána Torrese.

Domácí mohli vyrovnat na začátku druhé půle, ale Iňaki Williams trefil jen tyč. Valencie těsný náskok udržela a na stadionu San Mamés vyhrála po více než sedmi letech.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:

Bilbao - Valencie 0:1 (27. Čeryšev), Getafe - FC Barcelona 0:2 (41. Suárez, 49. Júnior Firpo), Granada - Leganés 1:0 (28. Puertas), Atlético Madrid - Real Madrid 0:0