Barcelona zase selhala, z poháru vypadla už v osmifinále. Real zvládl otočku v deseti

21. 1. 2022 0:29
Fotbalisté Barcelony triumf ve Španělském poháru neobhájí. Katalánský velkoklub prohrál už v osmifinále na hřišti Athleticu Bilbao 2:3 po prodloužení a nepodařilo se mu tak zopakovat proti stejnému soupeři vítězství z loňského finále (4:0).
Zkušené opory Barcelony Sergio Busquets a Piqué vstřebávají zklamání na půdě Bilbaa | Foto: Reuters

Barcelona, které patří ve španělské lize až šesté místo, dokázala v duelu dvakrát dorovnat nepříznivý stav. Nejprve na Muniainovu trefu ze druhé minuty odpověděl svou první brankou v klubu Torres a na Martínezův gól z 86. minuty zareagoval ve třetí minutě nastaveného času po Alvesově přihrávce Pedri.

Ve 105. minutě však zahrál rukou v pokutovém území Alba a Muniain z penalty definitivně převážil k radosti domácích fanoušků postup na stranu Bilbaa. Baskický celek si tak spravil chuť po nedávné finálové porážce v Superpoháru od Realu Madrid.

Postup mezi osm nejlepších týmů slaví právě Real Madrid, který v oslabení otočil duel v Elche a vyhrál po prodloužení 2:1. "Bílý balet" se proti patnáctému celku ligové tabulky nedokázal v základní hrací době prosadit a po vyloučení Marcela ve 102. minutě se naopak trefil domácí Verdu.

Svěřenci trenéra Ancelottiho se však dokázali i v deseti hráčích zmobilizovat a poté, co v 108. minutě vyrovnal Isco, dokonal obrat o sedm minut později Hazard. Elche nakonec také dohrávalo zápas bez vyloučeného Milly, který dostal v nastaveném čase prodloužení druhou žlutou kartu.

Spolu s Realem a Bilbaem jsou dalšími čtvrtfinalisty Valencie, Betis Sevilla, Rayo Vallecano, Mallorca, Cádiz a San Sebastian.

Getafe vyhrálo i bez Jankta

Fotbalisté Getafe porazili bez Jakuba Jankta ve 21. kole španělské ligy Granadu 4:2 a posunuli se v tabulce s 21 body na šestnácté místo. Český reprezentační záložník zůstal na lavičce náhradníků.

Getafe se v domácím prostředí ujalo vedení už v 10. minutě, kdy se po průniku Arrambariho prosadil Ramírez. Hosté sice vyrovnali o tři minuty později zásluhou Suáreze, na začátku druhé části však vrátil "tmavomodrým" vedení svou sedmou brankou v sezoně Ünal. Po hodině hry se prosadil v domácím dresu také Maksimovič.

Granadu vrátil ještě do hry v 78. minutě druhou brankou v zápase Suárez, Getafe ale uklidnil tři minuty před koncem střídající Mayoral. Čtyřiadvacetiletý útočník, který minulý týden přišel na hostování z AS Řím, se prosadil po třech minutách na hřišti. Getafe tak potvrdilo dobrou formu a bodovalo posedmé z posledních osmi ligových zápasů.

Svěřenci trenéra Quiqueho Sáncheze Florese vyhráli potřetí z posledních čtyř duelů a vzdálili se sestupovým příčkám na čtyři body. Naopak Granada prohrála po sedmi zápasech a zůstala se 24 body čtrnáctá.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

Getafe - Granada 4:2 (10. Ramírez, 48. Ünal, 63. Maksimovič, 87. Mayoral - 13. a 78. Suárez)..

1. Real Madrid 21 15 4 2 45:18 49
2. FC Sevilla 21 13 6 2 32:14 45
3. Betis Sevilla 21 11 4 6 37:24 37
4. Atlético Madrid 20 9 6 5 33:24 33
5. San Sebastian 20 9 6 5 22:21 33
6. FC Barcelona 20 8 8 4 31:23 32
7. Vallecano 20 9 4 7 27:21 31
8. Villarreal 21 7 8 6 33:23 29