Nespravedlnost? Barca vyfoukla Leganés kanonýra, ten si ale náhradu přivést nesmí

ČTK ČTK
27. 2. 2020 18:30
Vedení Leganés neuspělo u španělského svazu (RFEF) s žádostí o možnost dodatečně přivést náhradu za útočníka Martina Braithwaitea, který zhruba tři týdny po skončení přestupového období odešel do Barcelony. Katalánský celek dostal ke koupi dánského fotbalisty od svazu výjimku s ohledem na dlouhodobé zranění Ousmane Dembélého.
Martin Braithwaite (FC Barcelona)
Martin Braithwaite (FC Barcelona) | Foto: Reuters

Barcelona poté využila výstupní klauzule ve smlouvě osmadvacetiletého Braithwaitea a koupila ho za 18 milionů eur (asi 456 milionů korun). O záchranu bojující Leganés tak přišlo o nejlepšího střelce a navíc za něj ani nemůže přivést náhradu, protože přestupní období už ve Španělsku skončilo.

Leganés proto požádalo o výjimku, ale neuspělo. "Je to nespravedlivé rozhodnutí, které nás velmi poškodilo. Navíc ohrozilo regulérnost soutěže a práva klubů soutěžit za stejných podmínek," reagovalo v prohlášení na klubovém webu Leganés, které od příček zajišťujících záchranu dělí pět bodů.

Španělský svaz případ konzultoval i se zástupci světové federace FIFA a podle prohlášení RFEF došli společně k závěru, že nejsou žádné důvody udělit Leganés výjimku. Svaz navíc uvedl, že pokud by tak učinil, spustilo by to sérii hned několika přestupů mimo povolené období.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.

Další zprávy