Barcelona vstoupila do ligy výhrou a uctila oběti terorismu. Real zase bez potíží přehrál La Coruňu

Aktualizováno 21. 8. 2017 0:13
Barcelona vstoupila do nové sezony vítězstvím 2:0 nad Betisem Sevilla. Tři body zařídil Gerard Deulofeu. Real Madrid zase bez větších potíží přehrál La Coruňu 3:0.
Radost fotbalistů Barcelony (ilustrační foto).
Radost fotbalistů Barcelony (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony vstoupili do sezony španělské ligy výhrou 2:0 nad Betisem Sevilla. Oba góly připravil Gerard Deulofeu, který v sestavě nahrazuje bývalou oporu Neymara. Barcelona si výhrou zlepšila náladu po prohře ve španělském Superpoháru a také vzdala hold čtrnácti obětem čtvrtečního teroristického útoku, za které hráči drželi minutu ticha. Uspěl také obhájce titulu Real Madrid, který vyhrál 3:0 v La Coruni přes absenci potrestané hvězdy Cristiana Ronalda.

Barceloně kromě Neymara, který přestoupil jako nejdražší fotbalista historie do Paris St. Germain, chyběl také další z hvězdných útočníků Luis Suárez. Místo nich dostali šanci Paco a Deulofeu, který se stal hvězdou utkání.

V 36. minutě odchovanec Barcelony, který se vrátil po zkušené v Anglii, poslal před branku střílený centr a Tosca si jemnou tečí srazil míč do vlastní branky. Uplynuly stěží tři minuty, když Deulofeu na pravé straně pokutového území obešel protihráče a zpětnou přihrávkou připravil ideální pozici pro Sergiho Roberta. Ten nezaváhal a pojistil barcelonské vítězství.

La Coruňa sice měla proti Realu první dvě velké šance, ale pak její gólman vyrazil jen před sebe střelu Luky Modriče a Karim Benzema chytrou přihrávkou vybídl Garetha Balea ke skórování do prázdné branky.

Ještě do poločasu přišla pojistka po kombinační akci, na jejímž konci byla přihrávka Marcela na Casemira, který rovněž střílel do odkryté branky. Celá akce Realu čítala 44 přihrávek bez přerušení, což byla nejdelší kombinace ve španělské lize od sezony 2006/07. Výhru po změně stran potvrdil ještě Kroos po Baleově asistenci.

I La Coruňa měla šance, jenže po hlavičce Andoneho zachránil na brankové čáře stoper Sergio Ramos, následně Guilherme trefil jen tyč a v závěru trápení domácích s koncovkou vyvrcholilo neproměněnou penaltou Andoneho.

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:

Bilbao - Getafe 0:0, FC Barcelona - Betis Sevilla 2:0 (36. vlastní Tosca, 39. Roberto),

22:15 La Coruňa - Real Madrid.