Facka pro favority. Vaclík vychytal Real, Messiho Barcelonu porazil poslední Leganés

Aktualizováno 27. 9. 2018 0:04
Obhájci titulu utrpěli v šestém kole první soutěžní porážku v sezoně, ale o vedoucí místo v tabulce nepřišli.
Lionel Messi
Lionel Messi | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony ve španělské lize překvapivě prohráli na stadionu posledního Leganés 1:2. Prohrál i druhý Real Madrid, plzeňský protivník v Lize mistrů dostal v Seville tři góly už do poločasu a nakonec domácímu celku podlehl 0:3. Vysoké vítězství slavil i český brankář Tomáš Vaclík, kterého hráči Realu nedokázali překonat.

Sevilla se dvakrát prosadila z rychlých protiútoků, které zakončil André Silva, třetí branku přidal Ben Yedder. Vaclíka v první půli ohrozil jen Bale, který nastřelil tyč.

Po změně stran český gólman zasáhl například proti střele nejlepšího fotbalisty světa Modriče a vychytal i Balea, který unikl domácím zadákům a běžel sám na branku. Modrič sice míč do sevillské sítě dostal, ale nacházel se přitom v ofsajdu. Sevillu tříbodový zisk posunul na čtvrté místo.

Barcelonu poslal do vedení ve 12. minutě Coutinho povedeným volejem. Chvíli nato mohl zvýšit Messi, ale trefil spojnici tyče a břevna. Domácí se favorita nezalekli a před pauzou donutili ke dvěma těžkým zákrokům brankáře Ter Stegena.

Hráči Leganés ještě lépe začali druhý poločas. V 52. minutě vyrovnal hlavou nepokrytý El Zhar a hned za minutu otočil skóre Óscar Rodríguez, kterému před odkrytou branku přihrál chybující stoper Piqué. V 80. minutě se domácí gólman Cuéllar blýskl proti Coutinhově střele i Rakitičově dorážce a pomohl Leganés k historické výhře nad Barcelonou.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

Bilbao - Villarreal 0:3 (66. Fornals, 80. Funes Mori, 89. Toko Ekambi), Leganés - FC Barcelona 2:1 (52. El Zhar, 53. Óscar Rodríguez - 12. Coutinho), FC Sevilla - Real Madrid 3:0 (17. a 21. André Silva, 39. Ben Yedder), Valencie - Vigo 1:1 (25. Batshuayi - 82. Aspas).