Barcelona v úvodním semifinále poháru vyhrála na půdě Atlética

ČTK ČTK
1. 2. 2017 23:27
Fotbalisté Barcelony v úvodním semifinále Španělského poháru zvítězili na hřišti Atlética Madrid 2:1 a přiblížili se čtvrtému postupu do finále za sebou. Odveta na stadionu obhájce trofeje se hraje příští úterý. Barcelona výborně vstoupila do utkání a už v sedmé minutě otevřel skóre po krásné individuální akci Suárez. Po půl hodině hry zvýšil dalekonosnou ranou o tyčku další hvězdný útočník Messi. Domácí se po změně stran zlepšili a v 59. minutě snížil hlavou Griezmann. Hráči Atlética pak katalánského soupeře zatlačili, ale těsnou porážku už odvrátit nedokázali.
Lionel Messi a Luis Suárez z Barcelony slaví gól v síti Atlética Madrid
Lionel Messi a Luis Suárez z Barcelony slaví gól v síti Atlética Madrid | Foto: Reuters

Španělský fotbalový pohár - semifinále, první zápas:

Atlético Madrid - FC Barcelona 1:2 (0:2)

Branky: 59. Griezmann - 7. Suárez, 33. Messi.

Odveta se hraje 7. února.

 

Právě se děje

před 56 minutami

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Zsuzsová se v kauze Kuciak neúčastní nového jednání soudu

Slovenský nejvyšší soud začal v úterý dopoledne projednávat odvolání v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Jedna z trojice obžalovaných Alena Zsuzsová požádala o možnost jednání se neúčastnit a soud jí vyhověl. Není vyloučeno, že verdikt padne už tento den.

Nejvyšší soud se zabývá odvoláními vůči rozhodnutí Specializovaného trestního soudu, který loni v září zprostil podnikatele Mariana Kočnera obžaloby z objednání vraždy Kuciaka a osvobodil i Zsuzsovou, která podle žalobce čin zprostředkovala. Kromě toho rozhoduje o rozsudku, kterým byl soudem prvním instance uznán vinným Tomáš Szabó. Ten podle prokuratury pomáhal nejen při vraždě Kuciaka, kdy byla zavražděna i jeho snoubenka Martina Kušnírová, ale také při loupežné vraždě jednoho podnikatele.

Na líčení k nejvyššímu soudu v úterý přišli rodiče Kuciaka a matka Kušnírové. Rodinní příslušníci zavražděné dvojice se účastnili již líčení u soudu první instance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy