Barcelona si zajistila titul vicemistra, Alavés sestoupil

15. 5. 2022 21:58
Fotbalisté Barcelony v předposledním kole španělské ligy remizovali bez branek s Getafe a pojistili si druhé místo. Domácím bod zajistil udržení. Již jistý šampion Real Madrid hrál 1:1 na hřišti Cádizu, zatímco Alavés doprovodí Levante do druhé ligy.
Xavi diriguje hráče Barcelony
Xavi diriguje hráče Barcelony | Foto: Reuters

Barcelona zaváhala po třech předchozích vítězstvích, bod jí však stačil k jistotě titulu vicemistra. Na druhém místě má náskok pěti bodů před Atléticem Madrid, které dnes remizovalo 1:1 se Sevillou. Té bod zajistil Ligu mistrů.

Getafe hrálo v nejvyšší soutěži nerozhodně počtvrté za sebou, potřetí navíc během této série skončil zápas 0:0. Český reprezentační záložník Jakub Jankto zůstal jen na domácí lavičce.

Real vedl od páté minuty po brance Mariana Díaze, domácí ale do přestávky vyrovnali zásluhou Rubéna Sobrína. Ve druhé půli mohl jít Cádiz do vedení, ale Álvaro Negredo penaltu neproměnil.

Cádiz po remíze klesl na 18. místo, které jako první znamená sestup. Na kontě má 36 bodů stejně jako Mallorca na 17. příčce. Šestnáctá Granada má 37 bodů. Jistotu sestupu po dnešku mají hráči Alavésu, kteří prohráli 1:3 v Levante a doprovodí ho do druhé ligy.

Španělská fotbalová liga - 37. kolo:

Atlético Madrid - FC Sevilla 1:1 (30. Giménez - 85. En-Nesjrí), Betis Sevilla - Granada 2:0 (14. a 89. Juanmi), Bilbao - Pamplona 2:0 (33. Berenguer, 79. Villalibre), Cádiz - Real Madrid 1:1 (37. Sobrino - 5. Díaz), Getafe - FC Barcelona 0:0, Levante - Alavés 3:1 (53. Duarte, 75. Martí, 90.+5 Morales - 36. Joselu), Mallorca - Vallecano 2:1 (13. Muriqi, 90.+2 Prats - 60. Ciss), Vigo - Elche 1:0 (9. Suárez), Villarreal - San Sebastian 1:2 (43. Coquelin - 56. Isak, 73. Zubimendi).

1. Real Madrid 37 26 7 4 80:31 85
2. FC Barcelona 37 21 10 6 68:36 73
3. Atlético Madrid 37 20 8 9 63:42 68
4. FC Sevilla 37 17 16 4 52:30 67
5. Betis Sevilla 37 19 7 11 62:40 64
6. San Sebastian 37 17 11 9 39:35 62
7. Villarreal 37 15 11 11 61:37 56
8. Bilbao 37 14 13 10 43:35 55