Barcelona se rozloučila s Iniestou vítězně, rozhodl Coutinho

20. 5. 2018 23:00
Ve svém pravděpodobně posledním zápase za Atlético vstřelil oba góly domácího týmu Fernando Torres.
Andrés Iniesta v posledním utkání za Barcelonu
Andrés Iniesta v posledním utkání za Barcelonu | Foto: Reuters

Madrid - Andrés Iniesta se rozloučil s Barcelonou vítězně, Katalánci porazili v závěrečném kole španělské fotbalové ligy San Sebastian 1:0 a tabulku ovládli s náskokem 14 bodů.

Atlético Madrid remizovalo s Eibarem 2:2 a potvrdilo druhé místo. Ve svém pravděpodobně posledním zápase za Atlético vstřelil oba góly domácího týmu Fernando Torres. Čtvrtá Valencie doma porazila sestupující La Coruňu 2:1.

Na Camp Nou vstřelil jediný gól zápasu v 57. minutě záložník Coutinho, který si navedl míč na pravačku a obstřelil brankáře Moyu. Brazilec se v této sezoně trefil osmkrát zpoza vápna, což je společně s Messim nejvíc ze všech hráčů pěti nejprestižnějších evropských lig.

V 81. minutě opustil hřiště za bouřlivého potlesku vyprodaného hlediště viditelně dojatý Iniesta, který předal kapitánskou pásku Messimu. Iniesta strávil v Barceloně celou profesionální kariéru a odehrál za ni 674 soutěžních utkání. Více jich má na kontě pouze jeho někdejší spoluhráč Xavi (767).

Favorizované Atlético muselo utkání otáčet, neboť v 35. minutě poslal hostující tým do vedení ve skluzu Kike. Ještě před pauzou ale vyrovnal Torres, jemuž předložil míč před prázdnou bránu Correa.

Svůj 128. gól v dresu mateřského klubu zaznamenal Torres po hodině hry, kdy si naběhl na Costovu kolmici a po kličce brankáři znovu rozvlnil síť. Vzápětí ale musel ze hřiště po druhé žluté kartě jejich spoluhráč Hernández a Eibar zásluhou Peňova gólu vyrovnal na konečných 2:2. Byla to teprve osmá branka v ligové sezoně, kterou Atlético na svém stadionu inkasovalo.

Úvodní branku valencijských "Netopýrů" vsítil v 28. minutě z voleje Zaza, pro italského útočníka to byla 13. trefa v sezoně. V 77. minutě zvýšil po Viettově chytrém přiťuknutí patou střelou pod břevno Guedes. La Coruňa už dokázala pouze snížit po spolupráci dvou střídajících hráčů, Adrianovu přihrávku zužitkoval Peréz.

Španělská fotbalová liga - 38. kolo:

Valencie - La Coruňa 2:1 (28. Zaza, 77. Guedes - 80. Pérez), Bilbao - Espaňol Barcelona 0:1 (9. D. López), Atlético Madrid - Eibar 2:2 (42. a 60. Torres - 35. Kike, 70. Peňa), FC Barcelona - San Sebastian 1:0 (57. Coutinho).