Barcelona se opět trápila. Vítězný gól dala z penalty, po níž se soupeř hodně zlobil

17. 10. 2021 23:26
Fotbalisté Barcelony porazili v 9. kole španělské ligy Valencii 3:1. Vítězný gól vstřelili Katalánci z penalty, po jejímž odpískání se ovšem soupeř hodně zlobil.
Sudí Jesus Gil Manzano nekompromisně ukazuje hráčům Valencie, že jejich protesty proti velmi sporné penaltě pro Barcelonu odmítá poslouchat | Foto: Reuters

Valencie šla na Nou Campu už v 5. minutě do vedení, kdy se střelou zpoza vápna prosadil Gayá. Barcelona srovnala ve 13. minutě poté, co se trefil obstřelem Fati.

Rozhodující okamžik střetnutí přišel ve 39. minutě, když sudí odpískal pro Barcelonu penaltu. Fotbalisté Valencie se snažili rozhodčího přesvědčit, že pokud ke střetu Fatiho s Gayou vůbec došlo, tak až poté, co barcelonský útočník akci neúspěšně zakončil. Nepovedlo se jim to, pokutový kop proměnil Depay.

Ani pak ovšem domácí nijak nezářili a na začátku druhé půle mohl srovnat Maxi Gómez, jenže jeho pokus zastavila tyč. Barcelona si tak odechla až pět minut před koncem, kdy vítězství pojistil Coutinho.

Sevilla po překvapivé prohře v Granadě zabrala a vyhrála 1:0 ve Vigu. Rozhodující moment zápasu přišel po devíti minutách druhého poločasu, kdy si odražený balon po Susově střele našel Mir a sám před brankářem se nemýlil.

Hosté z Elche v souboji s Vallecanem zásluhou Boyeho vedli, ale Hernández ještě v prvním poločase vyrovnal a střídající Nteka pouhé tři minuty po příchodu na hřiště zajistil Rayu pátou výhru v ročníku. Elche prohrálo potřetí z posledních čtyř zápasů.

Pamplona porazila Villarreal 2:1, vyhrála potřetí za sebou a posunula se na pátou příčku La Ligy. Výhru Osasuně vystřelil v 87. minutě Ávila, který využil špatné rozehrávky domácích. Villarreal poprvé v sezoně prohrál a s jedenácti body je jedenáctý.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:

Vallecano - Elche 2:1 (27. Hernández, 66. Nteka -15. Boyé), Vigo - FC Sevilla 0:1 (54. Mir), Villarreal - Pamplona 1:2 (55. G. Moreno - 26. Torró, 87. E. Ávila), FC Barcelona - Valencie 3:1 (13. Fati, 41. Depay z pen., 85. Coutinho - 5. Gayá). Granada - Atlético Madrid a Real Madrid - Bilbao odloženo.

1. San Sebastian 9 6 2 1 12:7 20
2. Real Madrid 8 5 2 1 22:10 17
3. FC Sevilla 8 5 2 1 11:3 17
4. Atlético Madrid 8 5 2 1 11:6 17
5. Pamplona 9 5 2 2 13:12 17
6. Vallecano 9 5 1 3 15:9 16
7. FC Barcelona 8 4 3 1 14:8 15
8. Bilbao 8 3 4 1 7:4 13