Barcelona prolomila defenzivu Alavésu až ve druhé půli, Messi přispěl dvěma brankami

19. 8. 2018 0:32
Barcelona zvládla první kolo španělské ligy vítězně. Utkání proti Deportivu Alavés rozhodla ve druhém poločase třemi góly.
Lionel Messi oslavuje první gól Barcelony v novém ročníku La Ligy.
Lionel Messi oslavuje první gól Barcelony v novém ročníku La Ligy. | Foto: Reuters

Barcelona - Lionel Messi nasměroval v prvním kole španělské ligy fotbalisty Barcelony k vítězství 3:0 nad Alavésem. Argentinský útočník a nový barcelonský kapitán dal dva góly a zužitkoval tak drtivou převahu obhájců titulu nad čtrnáctým týmem uplynulého ročníku. V 64. minutě Messi otevřel skóre chytře zahraným přímým kopem, podruhé se trefil v nastavení. Na 2:0 mezitím zvýšil Philippe Coutinho.

Barcelona v minulé ligové sezoně prohrála jediný zápas a na začátek soutěže, v níž už jí bude chybět klubová legenda Andrés Iniesta, se naladila nedělním vítězstvím v souboji o španělský Superpohár. V Maroku zdolala po obratu Sevillu s Tomášem Vaclíkem v brance 2:1.

Alavés ale velkému favoritovi vzdoroval více než hodinu, až pak na jeho defenzivu vyzrál Messi. Přímý kop z 20 metrů poslal do sítě hostů po zemi, pod nohama hráčů ve zdi, kteří neodhadli jeho úmysl a vyskočili. Výhru Barcelony pak ještě pojistili Brazilec Coutinho po individuálním průniku a v nastavení znovu Messi po Suárezově centru.

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:

Vigo - Espaňol Barcelona 1:1 (52. vlastní D. López - 45. Hermoso), Villarreal - San Sebastian 1:2 (16. Moreno - 40. Willian José, 71. Juanmi), FC Barcelona - Alavés 3:0 (64. a 90.+2 Messi, 83. Coutinho).