29. 1. 2017 14:06
Bod Barceloně zachránil v poslední minutě uruguayský kanonýr Luis Suárez, který s 16 brankami vévodí tabulce střelců.
Luis Suárez.
Luis Suárez. | Foto: Reuters

Sevilla  - Fotbalisté Barcelony remizovali v 20. kole španělské ligy na hřišti Betisu Sevilla 1:1. Bod hostům zachránil v poslední minutě uruguayský kanonýr Luis Suárez, který s 16 brankami vévodí tabulce střelců. Barceloně navíc nebyl uznán regulérní gól. Katalánský klub se v tabulce posunul na druhé místo o skóre před Sevillu, která podlehla na půdě Espaňolu 1:3. Na Real Madrid, který porazil San Sebastian jasně 3:0 a má navíc zápas k dobru, Barcelona ztrácí čtyři body.

Ačkoli měl jedinou velkou šanci v prvním poločase barcelonský Neymar, celkově byl Betis aktivnějším týmem a to si přenesl i do druhého dějství. V 72. minutě byli domácí blízko, Ceballosova rána ale skončila na břevně a vzápětí Castro trefil tyč. Následný rohový kop už ale Betis využil, brankáře Ter Stegena překonal Alegría.

Krátce poté měly oba týmy po jedné vyložené šanci, opakované záběry navíc ukázaly, že barcelonský pokus překročil brankovou čáru. Katalánský celek se dočkal alespoň vyrovnání, když se v poslední minutě po Messiho přihrávce za obranu prosadil Suárez. Úřadující mistr tak prodloužil sérii bez ligové porážky na 13 zápasů.

"Viděl jsem fotografii. Rozhodčí potřebují pomoc, ať už jde o momenty, které nám škodí, nebo nás zvýhodňují," uvedl barcelonský kouč Luis Enrique s tím, že španělskému fotbalu by prospěla branková technologie, kterou využívají třeba v anglické Premier League. "Míč byl snad metr za brankovou čárou, ale sudí také mohou dělat chyby. Ale obrázky potvrdily, že to gól byl," dodal Luis Suárez.

Neuznaný gól Barcelony:

První větší šanci zápasu Real Madrid - San Sebastian měli hosté, přímý kop Williana Josého ale vytěsnil gólman Navas. V 38. minutě se na druhé straně po Ronaldově přihrávce prosadil Kovačič a oslavil premiérový ligový gól v dresu "Bílého baletu". Real zůstává jediným týmem v pěti elitních evropských soutěžích, který dosud skóroval v každém zápase sezony.

Po změně stran si Kovačič a Ronaldo zopakovali spolupráci. První jmenovaný si tentokrát připsal asistenci a po jeho pasu Ronaldo obloučkem překonal gólmana Rulliho. Jakékoli šance na zdramatizování zápasu hostům sebral v 74. minutě Martínez, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Chvíli poté ztvrdil výhru Realu Morata. San Sebastian čeká na vítězství na hřišti madridského celku od května 2004.

Pro Sevillu začal zápas v Barceloně s Espaňolem tím nejhorším možným způsobem. Už v druhé minutě byl vyloučen za faul ve vápně kapitán Pareja a Reyes nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Ve 20. minutě ale vyrovnal Jovetič, který ve Španělsku hostuje z Interu Milán a přesun mu pomohl. Ve čtyřech soutěžních zápasech za Sevillu dal tři góly a na jeden přihrál.

V závěru poločasu ale vrátil domácím vedení Navarro, který se prosadil hlavou po Reyesově centru z přímého kopu. Definitivně pojistil vítězství Espaňolu dvacet minut před koncem Moreno a série pěti výher Sevilly skončila.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Betis Sevilla - FC Barcelona 1:1 (75. Alegría - 90. L. Suárez), Espaňol Barcelona - FC Sevilla 3:1 (4. Reyes z pen., 45.+2 Navarro, 71. Moreno - 20. Jovetič), Bilbao - Gijón 2:1 (50. Muniain, 71. Aduriz z pen. - 27. Čop z pen.), Real Madrid - San Sebastian 3:0 (38. Kovačič, 51. Ronaldo, 82. Morata).