Barcelona zachraňovala proti Bilbau jen remízu, madridské derby skončilo bez branek

Aktualizováno 29. 9. 2018 23:00
Barcelona doma remizovala s Bilbaem 1:1 a vede La Ligu před Realem pouze o skóre. Sevilla s Tomášem Vaclíkem porazila Eibar 3:1 a ztrácí na čelo bod. Český brankář inkasoval až v závěru.
Lionel Messi šel do hry proti Bilbau na posledních 40 minut, ale k vítězství nepomohl. | Foto: ČTK

Barcelona - Madridské derby v 7. kole španělské ligy mezi Realem a Atléticem skončilo bez branek. Real je o skóre za Barcelonou druhý, Atlético čtvrté. Fotbalisté Barcelony ani potřetí za sebou v lize nevyhráli, na svém hřišti pouze remizovali s Bilbaem 1:1. Sevilla s Tomášem Vaclíkem v bráně vyhrála 3:1 v Eibaru a na první místo ztrácí pouhý bod.

V první šanci madridského derby se ocitl v 18. minutě Griezmann z Atlética, Courtois mu ale stačil zmenšit střelecký úhel a jeho pokus o přehození vyrazil. Na druhé straně si zaběhl po standardní situaci za obránce Bale a jen těsně netrefil bránu. Opatrné úvodní dějství zakončil šancí Costa, Courtois ale proti bývalému spoluhráči z Atlética i londýnské Chelsea znovu zasáhl.

Do druhého poločasu už nenastoupil Bale, kterého vystřídal Ceballos. Nadále opatrné utkání mnoho šancí nenabídlo, v největší příležitosti druhého poločasu vychytal Asensia brankář Oblak. Ani v 16. ligovém zápase v řadě neskóroval útočník Costa, což je jeho nejdelší gólový půst v kariéře.

"Bílý balet" vyhrál z posledních čtyř ligových zápasů pouze jednou a městského rivala neporazil už pět soutěžních utkání v řadě.

Bilbao se dostalo do nečekaného vedení v 41. minutě, kdy si na Susaetův centr naběhl De Marcos a v pádu prostřelil Ter Stegena. Barcelona prohrávala po prvním poločase na svém hřišti poprvé od lednového zápasu s Alavésem.

Po vyrovnaném úvodním dějství poslal trenér domácích Ernesto Valverde do hry v 55. minutě odpočívajícího Messiho a Barcelona soupeře zatlačila. Po hodině hry mohl vyrovnat Coutinho, ale z voleje trefil jen tyč.

Brankovou konstrukci nastřelil i Messi, který se uvolnil po narážečce v pokutovém území. Hvězdný Argentinec trefil tyč už pošesté v této sezoně La Ligy. Katalánci nakonec v 84. minutě alespoň vyrovnali. Messi poslal před bránu prudký centr, který usměrnil za Simónova záda střídající El Haddadi.

Po bezbrankové první půli zápasu Eibar - Sevilla otevřel skóre v 47. minutě kanonýr hostujícího celku André Silva. Nejlepší střelec soutěže si ve vápně počkal na Navasův centr a zblízka překonal Dmitroviče.

Po hodině hry zahrál v pokutovém území rukou Cote a nařízený pokutový kop proměnil střelou doprostřed brány Banega. Stejný hráč zvýšil na rozdíl tří branek dalekonosnou střelou v 94. minutě. V nastaveném čase se nakonec trefili i domácí, druhé čisté konto ve španělské lize překazil Vaclíkovi střelou na přední tyč Jordán.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:

San Sebastian - Valencie 0:1 (36. Gameiro), FC Barcelona - Bilbao 1:1 (84. El Haddadi - 41. De Marcos), Eibar - FC Sevilla 1:3 (90.+10 Jordán - 58. a 90.+4 Banega, 48. Silva), Real Madrid - Atlético Madrid 0:0.

1. FC Barcelona 7 4 2 1 18:8 14
2. Real Madrid 7 4 2 1 12:6 14
3. FC Sevilla 7 4 1 2 16:7 13
4. Atlético Madrid 7 3 3 1 8:4 12
5. Alavés 6 3 2 1 9:6 11
6. Espaňol Barcelona 7 3 2 2 8:6 11
7. Vigo 6 2 3 1 11:9 9
8. Betis Sevilla 6 2 3 1 4:5 9