Barcelona po výhře v Bilbau Realu odskočila na osm bodů

28. 10. 2017 22:36
Fotbalová Barcelona se i po 10. kole udrží v čele La Ligy. V sobotním duelu s Bilbaem jí trefil tři body Lionel Messi, v závěru uzavřel skóre Paulinho.
Lionel Messi a Jordi Alba v La Lize 2017-18
Lionel Messi a Jordi Alba v La Lize 2017-18 | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony zvládli ligové utkání na horké baskické půdě, Bilbao porazili gólem Lionela Messiho 2:0. Atlético Madrid neudrželo vedení a s Villarealem pouze remizovalo 1:1. Valencie vyhrála šestý ligový zápas v řadě, tentokrát v Alavési 2:1.

Na stadionu San Mamés se hrálo atraktivní utkání s šancemi na obou stranách. První tutovku sice měl domácí útočník Aduriz, v dalším průběhu úvodního dějství ale Katalánci dvakrát trefili brankovou konstrukci.

Gólem skončila až akce z 36. minuty, když po rychlé kombinaci přišel centr Jordiho Alby a pohotové Messiho zakončení. Obránce Alba připravil v nové sezoně argentinské hvězdě už čtvrtý gól, víc než kdokoliv jiný.

Ve druhém poločase trefili břevno i domácí, porážce už ale i přes další velké šance nezabránili. Naopak v nastaveném čase pojistil vítězství Paulinho. Barcelona tak udržela čtyřbodový náskok v čele soutěže, Bilbao zůstává ve středu tabulky.

Nejbližší soupeř pražské Slavie v základní skupině Evropské ligy Villareal vybojoval bod na hřišti Atlética Madrid. Domácí se sice ujali vedení po brance Correy, v 81. minutě ale vyrovnal kolumbijský kanonýr Carlos Bacca. "Žlutá ponorka" neprohrála čtyři ligová utkání v řadě a je pátá, Atlético čtvrté.

Villareal nastoupil v sestavě Barbosa - Costa, Ruiz, Alvaro, Gaspar - Hernandez, Trigueros, Soriano, Fornals - Bacca, Bakambu.

Fotbalisté Valencie udrželi po výhře v Alavési druhé místo v tabulce. Skóre otevřel v prvním poločase Simone Zaza, pro něhož to byl už devátý ligový gól v této sezoně La Ligy. Víc jich má na kontě pouze Messi. Domácí sice po pauze vyrovnali, když se hlavou trefil Alexis, ale "Netopýři" roli favorita potvrdili. O výhře 2:1 rozhodl proměněný pokutový kop Rodriga.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:

Alavés - Valencie 1:2 (49. Alexis - 34. Zaza, 66. Rodrigo z pen.), Atlético Madrid - Villarreal 1:1 (61. Correa - 81. Bacca), Bilbao - FC Barcelona 0:2 (36. Messi, 90.+2 Paulinho), FC Sevilla - Leganés 2:1 (20. Ben Yedder, 54. Sarabia - 48. Szymanowski z pen.).