Další ztráta Barcelony. Messi a spol. propásli v Levante možnost jít do čela

12. 5. 2021 0:13
Fotbalisté Barcelony ztratili v předehrávce 36. kola španělské ligy dvakrát vedení na hřišti Levante a po remíze 3:3 nevyužili možnost posunout se do čela neúplné tabulky.
Lionel Messi nenesl remízu Barcelony lehce.
Lionel Messi nenesl remízu Barcelony lehce. | Foto: Reuters

Po druhé remíze za sebou ztrácí se 76 body z druhé příčky na vedoucí Atletico Madrid jeden bod. Tým z hlavního města má ale středeční zápas se San Sebastianem k dobru.

Výhodu jednoho duelu navíc má i třetí Real, jenž na katalánský celek ztrácí bod. Levante patří třináctá příčka.

Svěřenci Ronalda Koemana měli přitom duel dobře rozehraný a už v první půli vedli zásluhou Messiho a Pedriho o dvě branky. Po přestávce však v rozmezí 57. až 59. minuty dvakrát inkasovali po trefách Melera a Moralese.

I tak se ale hosté dostali ještě jednou do vedení, když se v 64. minutě trefil Dembélé. Ani tentokrát však Barcelona náskok neudržela a sedm minut před koncem rozhodl o konečné remíze León. Katalánský velkoklub tak vyhrál jen jeden z posledních čtyř zápasů.

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:

Pamplona - Cádiz 3:2 (38. a 75. Budimir, 86. Torres z pen. - 49. Saponjič z pen., 90.+1 Perea), Elche - Alavés 0:2 (40. Joselu, 54. Rioja), Levante - FC Barcelona 3:3 (57. Melero, 60. Morales, 83. León - 25. Messi, 34. Pedri, 64. Dembélé).

1. Atlético Madrid 35 23 8 4 61:22 77
2. FC Barcelona 36 23 7 6 83:36 76
3. Real Madrid 35 22 9 4 60:26 75
4. FC Sevilla 35 22 5 8 51:29 71
5. San Sebastian 35 15 11 9 53:35 56
6. Betis Sevilla 35 15 9 11 45:47 54
7. Villarreal 35 13 13 9 53:42 52
8. Vigo 35 12 11 12 50:53 47