Barcelona na kolenou, Superpohár nezíská. Atlético otočilo duel dvěma góly v závěru

9. 1. 2020 22:44
Fotbalisté Atlética Madrid se stali druhými finalisty španělského Superpoháru.
Kapitán Barcelony Lionel Messi zpytuje svědomí, svůj tým nedokázal přes Atlético Madrid provést do finále španělského Superpoháru | Foto: Reuters

V dramatickém semifinále v Saúdské Arábii přestříleli obhájce trofeje Barcelonu 3:2 díky obratu v závěrečné desetiminutovce. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho si v neděli zahrají o trofej s městským rivalem Realem.

Barcelona měla v prvním poločase několik slibných šancí, ale všechny zlikvidoval brankář Jan Oblak. Atlético pak skvěle vstoupilo do druhé půle a už po 20 sekundách otevřel skóre čerstvý náhradník Koke.

V 51. minutě srovnal kapitán Lionel Messi svým 31. soutěžním gólem proti Atlétiku. Argentinský kanonýr o chvíli později překonal Oblaka podruhé, ale branka neplatila, protože videorozhodčí odhalil Messiho zpracování rukou.

Úřadující španělští šampioni si spravili chuť hned v 62. minutě. Oblak vyrazil pokus Luise Suáreze před sebe, volný Antoine Griezmann už další hlavičkou nezaváhal a oslavil gól proti bývalému týmu.

V 74. minutě VAR podruhé zachránil Atlético, když trefa Gerarda Piquého nebyla uznána kvůli těsnému ofsajdu.

Závěr se pak odehrál v režii "rojiblancos". Nejprve střídajícího Vitola v šestnáctce podrazil barcelonský brankář Neto a penaltu v 81. minutě proměnil Álvaro Morata. Za dalších pěti minut dokonal obrat Ángel Correa. Atlético tak porazilo Barcelonu poprvé od dubna 2016 a po devíti soutěžních zápasech.

Španělský Superpohár se letos hraje podle nového formátu už od semifinále a ve městě Džidda. Saúdská Arábie si zaplatila tři ročníky soutěže za 120 milionů eur (přes tři miliardy korun).