Barcelona má rekord. Zdolala Valencii a ve španělské lize neprohrála už 39 zápasů v řadě

14. 4. 2018 19:17
Hosté katalánský velkoklub na Nou Campu dokonce přestříleli, jenže gól dali jen v závěru z penalty.
Luis Suárez měl důvod k radosti, Barcelonu nasměroval k výhře
Luis Suárez měl důvod k radosti, Barcelonu nasměroval k výhře | Foto: Reuters

Sevilla - Fotbalisté Barcelony porazili v 32. kole španělské ligy Valencii 2:1 a zvýšili náskok v čele soutěže na 14 bodů. Katalánci 39. zápasem bez porážky v řadě stanovili nový rekord La Ligy.

Skóre na Camp Nou otevřel po čtvrthodině hry Luis Suárez, který zužitkoval Coutinhovu kolmici za obranu a trefil se proti "Netopýrům" podesáté v kariéře. Brazilský záložník asistoval i u druhé branky, v 51. minutě si na jeho centr z rohového kopu naskočil Umtiti a hlavou zvýšil vedení Katalánců.

Parejo v 86. minutě pouze snížil z pokutového kopu, nařízeného po Dembélého faulu. Ter Stegen sice vystihl směr střely, ale míč se nakonec dostal zpod jeho těla do sítě. Valencie, která v utkání nastřelila břevno, první porážku po devíti zápasech už neodvrátila, i když vyslala celkem sedmnáct střel oproti dvanácti domácím.

Sevilla remizovala v souboji o evropské poháry s Villarrealem 2:2. "Žlutá ponorka" se ujala dvoubrankového vedení zásluhou Rabovy hlavičky z prvního poločasu a Baccovy přesné křížné střely z 68. minuty. To už hrála Sevilla bez vyloučeného Ben Yeddera, jenž obdržel za protesty dvě žluté karty v rozmezí několika vteřin.

V 76. minutě ale musel předčasně do kabin za hru rukou v pokutovém území také villarrealský Costa. Střídající Nolito nařízenou penaltu sice neproměnil, o minutu později už ale zamířil přesně pod břevno Asenjovy brány. Vyrovnání zařídil v 82. minutě parádní ránou zhruba ze třiceti metrů N'Zonzi.

Villarreal zůstal na šestém místě o bod před dnešním soupeřem. Sevilla čeká na ligovou výhru pět zápasů, což je nejdelší série pod vedením trenéra Vincenza Montelly.

Španělská fotbalová liga - 32. kolo:

Barcelona - Valencie 2:1 (15. L. Suárez, 51. Umtiti - 86. Parejo z pen.), FC Sevilla - Villarreal 2:2 (78. Nolito, 82. N'Zonzi - 36. Raba, 68. Bacca), Las Palmas - San Sebastian 0:1 (21. Oyarzabal), Bilbao - La Coruňa 2:3 (48. Garcia, 72. Susaeta - 6. a 14. Adrián, 53. Borja), Leganés - Vigo 1:0 (63. Guerrero),.