Barákův koncert. Český útočník řídil výhru Verony hattrickem a asistencí

Aktualizováno 16. 1. 2022 15:15
Český fotbalový reprezentant Antonín Barák zařídil třemi góly a asistencí vítězství Hellasu Verona 4:2 na hřišti Sassuola ve 22. kole italské ligy. Sedmadvacetiletý záložník, který jednou skóroval z penalty, v Serie A nastřílel premiérový hattrick a v aktuální sezoně si polepšil na osm ligových branek.
Antonín Barák
Antonín Barák | Foto: Reuters

Mistrovský Inter Milán remizoval 0:0 na stadionu Bergama a v čele tabulky má dvoubodový náskok na městského rivala AC, který v pondělí hostí Speziu.

Před Barákem se v italské nejvyšší soutěži z českých hráčů blýskl hattrickem pouze Tomáš Skuhravý v dresu FC Janov při porážce 3:4 s Neapolí v ročníku 1991/92.

Hellas nakročil ke třem bodům už v úvodním poločase. Günterův zásah ještě neplatil kvůli ofsajdu, ale ve 37. minutě už se regulérně trefil Caprari po Barákově přihrávce. Český fotbalista šťastně zvýšil těsně před pauzou poté, co se od něj odrazil míč do branky po nepovedeném Lopezově odkopu.

Ve druhé půli padly další čtyři góly. Chvíli po Scamaccově snížení se Barák prosadil v 57. minutě z pokutového kopu. Bývalý hráč Příbrami, Slavie či Udine měl štěstí i tentokrát, protože brankář Consigli vystihl směr jeho střely, jenže míč si rukou srazil do sítě.

Střídající Defrel znovu vrátil Sassuolo do hry, poslední slovo ale měl ve čtvrté minutě nastavení Barák, který po úniku elegantně přehodil Consigliho a hattrickem korunoval svůj výborný výkon. Veronský tým vystřídal soupeře na 10. místě neúplné tabulky.

"Obrovská satisfakce. Po náročném období je tohle správná odpověď, kterou mohu dát svému týmu, jenž stojí vždycky na mé straně," napsal na svém instagramu Barák.

Vysloužil si chválu od trenéra Igora Tudora. "Těší mě, že ho máme zpátky v plném zápřahu. Antonín je atypický ofenzivní záložník, který dokáže perfektně propojit naši hru a působit jako lepidlo mezi zálohou a útokem. Velmi dobrý chlapec, hráč s velkými kvalitami a naprostý profesionál. Jsem rád, že ho mám v kádru," uvedl Tudor pro web Hellasu.

Inter v italské lize přerušil šňůru osmi vítězství a s Bergamem si rozdělil body stejně jako v zářijovém domácím souboji (2:2). Atalantě patří v neúplné tabulce čtvrtá pozice.

AS Řím porazil Cagliari 1:0 a vyhoupl se na šestou příčku. První výhru po třech kolech domácím zařídil Oliveira, který ve 33. minutě proměnil penaltu a gólově oslavil svůj debut. Portugalský záložník do týmu trenéra a krajana Mourinha přišel v týdnu na hostování z Porta.

Italská fotbalová liga - 22. kolo:

Sassuolo - Hellas Verona 2:4 (54. Scamacca, 67. Defrel - 44., 57. z pen. a 90.+4 Barák, 37. Caprari), Benátky - Empoli 1:1 (73. Okereke - 26. Zurkowski), AS Řím - Cagliari 1:0 (33. Oliveira z pen.), Bergamo - Inter Milán 0:0.

1. Inter Milán 21 15 5 1 51:16 50
2. AC Milán 21 15 3 3 46:23 48
3. Neapol 21 13 4 4 37:15 43
4. Bergamo 21 12 6 3 44:26 42
5. Juventus Turín 22 12 5 5 34:21 41
6. AS Řím 22 11 2 9 36:28 35
7. Lazio Řím 22 10 5 7 46:39 35
8. Fiorentina 20 10 2 8 34:29 32