Barák zařídil Veroně remízu v Udine. Proměnil penaltu, kterou sám vybojoval

Aktualizováno 27. 10. 2021 23:05
Český fotbalový reprezentant Antonín Barák pomohl Hellasu Verona proměněnou penaltou k remíze 1:1 na hřišti Udine v zápase 10. kola italské ligy. Šestadvacetiletý záložník v této sezoně Serie A vstřelil čtvrtý gól. Juventus Turín doma nečekaně podlehl Sassuolu 1:2 brankou ze čtvrté minuty nastavení.
Antonín Barák.
Antonín Barák. | Foto: Reuters

Udine začalo výborně a už ve třetí minutě ho poslal do vedení Success. V závěru však Barák vybojoval pokutový kop, který proti svému bývalému týmu v 83. minutě s přehledem proměnil. Hellas je na 10. místě neúplné tabulky.

První branku v Turíně mohl dát ve 38. minutě Dybala, ale jeho střela se odrazila od tyče. Těsně před pauzou otevřel skóre hostující Frattesi. Juventus si po změně stran vytvořil tlak a čtvrt hodiny před koncem srovnal McKennie. Místo obratu ale v nastavení López vystřelil Sassuolu nečekaný triumf. "Stará dáma" v lize nebodovala po šesti kolech a je sedmá.

Úřadující mistr Inter Milán zvítězil na půdě nováčka Empoli 2:0, vyhrál po dvou kolech a upevnil si třetí příčku. Ve 34. minutě vstřelil vedoucí gól D'Ambrosio. Po vyloučení domácího Ricciho z úvodu druhé půle přidal v 67. minutě druhý zásah další obránce Dimarco.

AS Řím po obratu triumfoval v Cagliari 2:1 a přerušil sérii tří soutěžních zápasů bez vítězství. Všechny branky padly až po změně stran. Na Pavolettiho vedoucí gól odpověděl Ibaňez a v 78. minutě kapitán Pellegrini rozhodl o výhře Mourinhova týmu, který je čtvrtý.

Bergamo v Janově porazilo Sampdorii 3:1 a patří mu pátá pozice. Domácí od 10. minuty vedli Caputovým gólem, Atalanta však rychle otočila skóre zásluhou vlastní branky Askildsena a trefě Zapaty. V páté minutě nastavení ještě přidal pojistku Iličič.

Lazio v Římě zdolalo Fiorentinu 1:0 díky Pedrově zásahu z 52. minuty a poskočilo na šestou pozici.

Italská fotbalová liga - 10. kolo:

Juventus Turín - Sassuolo 1:2 (76. McKennie - 44. Frattesi, 90.+4 López), Sampdoria Janov - Bergamo 1:3 (10. Caputo - 17. vlastní Askildsen, 21. Zapata, 90.+5 Iličič), Udine - Hellas Verona 1:1 (3. Success - 83. Barák z pen.), Cagliari - AS Řím 1:2 (52. Pavoletti - 71. Ibaňez, 78. Pellegrini), Empoli - Inter Milán 0:2 (34. D'Ambrosio, 67. Dimarco), Lazio Řím - Fiorentina 1:0 (52. Pedro).

Pohonné hmoty po dlouhodobém zdražování zlevnily, klesla cena benzinu i nafty

Paliva v Česku od minulého týdne po dlouhodobém růstu cen zlevnila. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 37,03 koruny, což je o 17 haléřů méně než před týdnem. O 26 haléřů na litru zlevnila nafta, v průměru stojí 35,79 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Analytici očekávali, že kvůli protiepidemickým opatřením ve světě by mohly ceny paliv začít stagnovat nebo klesat.

Během listopadu se benzin dostal na nejvyšší hodnotu od konce října 2012 a nafta byla nejdražší od půlky října 2014, v poslední době ale začaly ceny stagnovat. Natural je nyní o 9,28 koruny na litru dražší než před rokem, za diesel tehdy motoristé platili o 8,75 koruny na litru méně.