Barák svým prvním gólem v italské lize rozhodl o vítězství Udine nad Sassuolem

25. 10. 2017 23:12
Český reprezentační záložník Antonín Barák zařídil svým prvním gólem v italské lize fotbalistům Udine výhru 1:0 na hřišti Sassuola.
Antonín Barák
Antonín Barák | Foto: Instagram

Řím - Antonín Barák vstřelil jedinou branku zápasu v 32. minutě, když se prosadil z hranice vápna poté, co mu po rychlé akci přenechal míč Perica. Dvaadvacetiletý fotbalista se tak první branky v Serii A dočkal v osmém utkání od letního příchodu z pražské Slavie.

Gól Antonína Baráka do sítě Sassuola:

Uspěla také vedoucí Neapol, která díky hattricku Driese Mertense zdolala 3:2 Janov a neporažená vede Serii A o dva body před Interem Milán.

Mertens se v Janove poprvé prosadil ve 14. minutě a druhou branku přidal po půlhodině. Hattrick belgický reprezentant završil v 60. minutě, a i když domácí poté dvěma góly zápas zdramatizovali, Neapol udržela neporazitelnost a připsala si deváté vítězství z deseti odehraných kol.

Naopak jasné vítězství zaznamenal obhájce titulu Juventus, který si doma poradil 4:1 s předposlední Ferrarou. O výhře třetího celku tabulky, který na Neapol ztrácí tři body, rozhodli Bernardeschi, Dybala, Higuaín a Cuadrado. Za nováčka na 1:2 snižoval ještě v prvním poločase Paloschi.

Italská fotbalová liga - 10. kolo:

Sassuolo - Udine 0:1 (32. Barák), Bergamo - Hellas Verona 3:0 (50. Freuler, 59. Iličič, 75. Kurtič), AS Řím - Crotone 1:0 (10. Perotti z pen.), Boloňa - Lazio Řím 1:2 (51. vlastní Lulič - 4. Milinkovič-Savič, 28. Lulič), Cagliari - Benevento 2:1 (9. Farago, 90.+5 Pavoletti - 90.+3 Iemmello z pen.), Chievo - AC Milán 1:4 (61. Birsa - 36. Susso, 42. vlastní Cesar, 55. Calhanoglu, 65. Kalinič), FC Janov - Neapol 2:3 (4. Taarabt, 76. Izzo - 14., 30. a 60. Mertens), Fiorentina - FC Turín 3:0 (29. Benassi, 66. Simeone, 75. Babacar), Juventus Turín - Spal Ferrara 4:1 (14. Bernardeschi, 22. Dybala, 65. Higuaín,70. Cuadrado - 34. Paloschi).