Barák se zařadil k Nedvědovi či Skuhravému. Čech dal jedenáctý gól v sezoně

30. 4. 2022 17:21
Český fotbalový reprezentant Antonín Barák pomohl v dnešním utkání 35. kola italské ligy gólem k vítězství Verony na hřišti Cagliari 2:1.
Antonín Barák.
Antonín Barák. | Foto: ČTK

Sedmadvacetiletý záložník, který odehrál 65 minut, zaznamenal svou 11. branku v tomto ročníku soutěže a stal se po Tomáši Skuhravém, Pavlu Nedvědovi a Patriku Schickovi čtvrtým Čechem, který vstřelil v jedné sezoně Serie A více než deset branek.

Neapol deklasovala Sassuolo 6:1 a ztrácí v neúplné tabulce ze třetího místa na vedoucí AC Milán čtyři body. "Rossoneri" ale mají zápas k dobru. Na pátou příčku se posunulo Lazio Řím, které otočilo duel se Spezií a vyhrálo 4:3.

Příbramský rodák Barák se proti Cagliari trefil po osmi minutách hry, kdy si naběhl na přihrávku Simeoneho a nedal zblízka brankáři Crognovi šanci. Bývalý hráč Udine nebo pražské Slavie se střelecky prosadil po více než dvou měsících. Ve 22. minutě dostal žlutou kartu.

Krátce před přestávkou zvýšil náskok hostů Caprari, jenž se dvanáctým gólem v ligové sezoně osamostatnil před Barákem v pozici druhého nejlepšího klubového střelce. Po přestávce vrátil domácí do hry z přímého kopu Joao Pedro. V 65. minutě nahradil Baráka na hřišti Lasagna, Verona pak těsný náskok udržela a je devátá.

Neapol ukončila sérii tří zápasů bez vítězství. Tým trenéra Spallettiho proti Sassuolu od začátku dominoval a díky trefám Koulibalyho, Osimhena, Lozana a Mertense vedl ve 21. minutě již o čtyři branky. Belgický útočník Mertens se prosadil i po přestávce a deset minut před koncem se k němu přidal i obránce Rrahmani. Debakl Sassuola mírnil v závěru Lopez.

Lazio v duelu na hřišti Spezie třikrát prohrávalo, ale dokázalo vždy odpovědět a v 90. minutě rozhodl o výhře týmu z hlavního města Acerbi. Římský tým předstihl v neúplné tabulce o bod městského rivala AS.

Vítězem janovského derby se stala Sampdoria, která doma zdolala FC 1:0. Jedinou branku vstřelil v 25. minutě Sabiri. Hostující Criscito v závěru nevyužil pokutový kop a jeho tým je dál na sestupovém 19. místě.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Cagliari - Hellas Verona 1:2 (57. Joao Pedro - 8. Barák, 44. Caprari), Neapol - Sassuolo 6:1 (21. a 54. Mertens, 7. Koulibaly, 15. Osimhen, 19. Lozano, 80. Rrahmani - 87. Lopez), Sampdoria Janov - FC Janov 1:0 (25. Sabiri), Spezia - Lazio Řím 3:4 (9. Amian, 35. Agudelo, 56. Hristov - 33. Immobile z pen., 54. vlastní Provedel, 68. Milinkovič-Savič, 90. Acerbi).

1. AC Milán 34 22 8 4 60:30 74
2. Inter Milán 34 21 9 4 72:28 72
3. Neapol 35 21 7 7 67:31 70
4. Juventus Turín 34 19 9 6 52:30 66
5. Lazio Řím 35 17 8 10 70:53 59
6. AS Řím 34 17 7 10 55:40 58
7. Fiorentina 34 17 5 12 54:46 56
8. Bergamo 34 15 10 9 61:43 55