Ronaldův gól nestačil, AC Milán předvedlo proti Juventusu obrat

Aktualizováno 7. 7. 2020 23:50
Fotbalisté Juventusu neudrželi v 31. kole italské ligy dvoubrankové vedení a podlehli 2:4 AC Milán, jemuž stačilo na obrat pět minut.

Zaváhání lídra tabulky nevyužilo druhé Lazio Řím, které překvapivě podlehlo 1:2 Lecce. Český záložník Antonín Barák odehrál v dresu vítězného celku celé utkání a pomohl svému týmu dostat se ze sestupového pásma.

Juventus se po bezbrankovém prvním poločase rychle ujal dvougólového vedení po trefách Adriena Rabiota a Cristiana Ronalda, který ztrácí už jen tři góly na čelo tabulky střelců Serie A. Hvězdný Portugalec navíc nastřílel od ročníku 2007/8 alespoň 26 gólů v deseti sezonách, což se povedlo pouze Lionelu Messimu z Barcelony.

"Rossoneri" ale dokázali skóre mezi 62. a 67. minutou otočit. Nejprve proměnil penaltu po ruce Leonarda Bonucciho Zlatan Ibrahimovic, který se trefil podruhé za sebou a celkově popáté od zimního návratu do italské ligy. Další zásahy přidali v rychlém sledu Franck Kessié a střídající Rafael Leao. "Stará dáma" inkasovala tři branky během pěti minut naposledy v říjnu 2013 proti Fiorentině.

V 80. minutě navíc přidal pojistku další střídající hráč Ante Rebič a AC Milán po 31 letech nastřílelo Juventusu čtyři branky v jednom utkání. I díky tomu se svěřenci Stefana Pioliho posunuli v tabulce na páté místo o bod před AS Řím, který má o zápas méně.

Favorizované Lazio šlo do vedení po pěti minutách hry, když Felipe Caicedo využil chybné rozehrávky brazilského brankáře Gabriela. Domácí srovnali zásluhou Khoumy Babacara a před poločasem mohli jít dokonce do vedení, kapitán Marco Mancosu ale z pokutového kopu netrefil branku.

Lecce se přece jen dočkalo vítězné trefy krátce po změně stran. Hlavou po rohovém kopu se prosadil obránce Fabio Lucioni, který tak navázal na gól z minulého zápasu proti Sassuolu. V závěru zkomplikoval Laziu snahu o nápor obránce Patric, který kousl Giuliho Donatiho do levé ruky a viděl červenou kartu.

Lecce prolomilo šestizápasovou sérii porážek a má náskok jednoho bodu na osmnáctý Janov, který má o zápas méně. Lazio prohrálo podruhé za sebou, přesto o druhou pozici po dohrání kompletního kola nepřijde. Na vedoucí Juventus ztrácejí Římané sedm bodů.

Italská fotbalová liga - 31. kolo:

Lecce - Lazio Řím 2:1 (30. Babacar, 47. Lucioni - 5. Caicedo), AC Milán - Juventus Turín 4:2 (62. Ibrahimovic z pen., 66. Kessié, 67. Leao, 80. Rebič - 47. Rabiot, 53. Ronaldo).

1. Juventus Turín 31 24 3 4 65:30 75
2. Lazio Řím 31 21 5 5 67:33 68
3. Inter Milán 30 19 7 4 63:31 64
4. Bergamo 30 19 6 5 83:39 63
5. AC Milán 31 14 7 10 43:39 49
6. AS Řím 30 14 6 10 54:42 48
7. Neapol 30 14 6 10 48:40 48
8. Hellas Verona 30 11 9 10 37:36 42